Współpraca Kolei Dolnośląskich z Zamkiem Książ w Wałbrzychu (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski, fot. Dariusz Gdesz
Na umowie podpisanej pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi i Zamkiem Książ w Wałbrzychu skorzystają wszyscy, którzy wybiorą się na zwiedzanie zamku pociągami KD
Na umowie podpisanej pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi i Zamkiem Książ w Wałbrzychu skorzystają wszyscy, którzy wybiorą się na zwiedzanie zamku pociągami KD Dariusz Gdesz
Koleje Dolnośląskie i Zamek Książ w Wałbrzychu podpisały porozumienie o na razie rocznej współpracy. Skorzystają na niej wszystkie osoby, które zdecydują się dotrzeć do Książa pociągami KD z dowolnego miejsca na Dolnym Śląsku.

W środę (1 sierpnia) podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi i Zamkiem Książ w Wałbrzychu. Obowiązuje ono do końca lipca 2019 roku z możliwością jego przedłużenia. Porozumienie zakłada, że wszystkie osoby, które wybiorą się pociągami Kolei Dolnośląskich do Wałbrzycha, by zwiedzić zamek Książ, będą mogły skorzystać ze znacznych ulg.

– Kupując bilet na pociąg Kolei Dolnośląskich z dowolnej stacji na terenie Dolnego Śląska do stacji Wałbrzych Szczawienko wraz z biletem powrotnym, należy powiedzieć w kasie, że jedziemy do zamku Książ i wówczas otrzymamy zniżkę na bilet w obie strony w wysokości 30 proc. – wyjaśnia Cezary Pacamaj, wiceprezes zarządu Kolei Dolnośląskich. – W drodze powrotnej musimy jednak okazać konduktorowi bilet wstępu do zamku Książ. Jeżeli go nie okażemy, to będziemy musieli dopłacić do biletu przyznaną nam zniżkę.

Cena biletu normalnego w obie strony pomiędzy stacjami Wrocław Główny i Wałbrzych Szczawienko wynosi obecnie 31,20 zł. Podpisana umowa zakłada także, że zniżka na podróż Kolejami Dolnośląskimi zostaje zwiększona do 50 proc. jeżeli wybierzemy się do zamku Książ na VI Dolnośląski Festiwal Tajemnic, który odbędzie się w dniach 11 i 12 sierpnia oraz na Festiwal Kwiatów i Sztuki. Ta druga impreza odbędzie się tradycyjnie w pierwszy, długi majowy weekend (2019 r.).

– Na co dzień ze stacji Wałbrzych Szczawienko można dojechać autobusem linii nr 1 na ul. Wieniawskiego i tam przesiąść się do autobusu linii nr 8, który dowiezie bezpośrednio do Książa. Natomiast w dniach trwania festiwali, będzie można skorzystać z wybranych kursów autobusów linii nr 12, które mają przystanek w pobliżu stacji Wałbrzych Szczawienko i także będą dojeżdżały do Książa – mówi Anna Żabska, prezes Zamku Książ w Wałbrzychu.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie