Wygrana Górnika Trans.eu Wałbrzych

Bartosz Ogrodnik
Górnik Trans.eu Wałbrzych był absolutnym faworytem meczu przeciwko Gimbasketowi Wrocław.

Górnik Trans.eu Wałbrzych był absolutnym faworytem meczu przeciwko Gimbasketowi Wrocław i nie zawiódł, pewnie zwyciężając 69:38.

Mecz rozpoczął się od celnej „trójki” Pawła Pirosa, jednak w pierwszej kwarcie Górnicy nie wypracowali sobie dużej przewagi punktowej, prowadząc po dziesięciu minutach tylko 14:10. W drugiej odsłonie biało-niebiescy nieco podkręcili tempo i dzięki temu zeszli na przerwę prowadząc różnicą 15 oczek. Druga połowa to pełna kontrola meczu w wykonaniu wałbrzyszan, którzy z każdą minutą powiększali swą przewagę, wygrywając ostatecznie 69:38.
W trzeciej kolejce podopieczni Arkadiusza Chlebdy pojadą do Rawicza na spotkanie z miejscową Rawią, która w drugiej serii gier uległa Muszkieterom Nowa Sól 66:77.
W przedsezonowej grze kontrolnej wałbrzyszanie przegrali z drużyną z Rawicza 73:82.

Gimbasket Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 38:69 (10:14, 12:23, 10:16, 6:16)

Górnik: Obarek 14, Krzymiński 11, Ratajczak 11, Piros 8, Niesobski 8, Wróbel 7, Bochenkiewicz 7, Durski 3, Rzeszowski 0, Glapiński 0, Jeziorowski 0.