Wygrana rezerw AZS PWSZ Wałbrzych

Bartosz Ogrodnik
Rezerwy AZS PWSZ Wałbrzych pokonały drugą drużynę AZS Wrocław w meczu II ligi śląskiej. Dariusz Szarko
Już jutro w kobiecej Ekstralidze dojdzie do derbów Dolnego Śląska pomiędzy drużynami AZS PWSZ Wałbrzych i AZS Wrocław. Dziś w ramach rozgrywek II ligi śląskiej spotkanie rozgrywały ekipy rezerw obu dolnośląskich klubów.

Druga drużyna AZS PWSZ Wałbrzych swe mecze rozgrywa na boisku w Boguszowie-Gorcach. W dwóch poprzednich kolejkach podopieczne Kamila Jasińskiego grały na wyjeździe: najpierw przegrały 0:4 z Polonią Prószków, by tydzień temu rozgromić ekipę Chemika Kędzierzyn-Koźle 9:0. Dzisiejsze przeciwniczki drużyny z Wałbrzycha w dwóch pierwszych kolejkach również zgromadziły trzy oczka.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla przyjezdnych, choć do tego momentu spotkanie było wyrównane. Po strzelonej bramce AZS II Wrocław prezentował się lepiej, lecz do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Od 46. minuty na boisku pojawiły się Katarzyna Iwańczuk i Daria Pluta i szczególnie wprowadzenie tej drugiej zawodniczki przyniosło zespołowi AZS PWSZ II wiele korzyści. To po podaniach Pluty padły oba gole. Najpierw asystowała Karolinie Borkowskiej, która dosłownie minutę wcześniej zameldowała się na boisku. W 65. minucie wynik ustaliła Nikola Pełechata, a podającą znowu była Pluta. Po bramce na 2:1 wałbrzyszanki cofnęły się w celu bronienia korzystnego wyniku, przyjezdne osiągnęły lekką przewagę, lecz nie potrafiły sforsować już obrony kierowanej przez młode zawodniczki AZS PWSZ II.

AZS PWSZ II Wałbrzych - AZS II Wrocław 2:1 (0:1)