Wyścig Extreme MTB Challenge powrócił do Głuszycy

RED.
Po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, wielkie kolarskie ściganie powróciło do Głuszycy

Po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, wielkie ściganie powróciło do Głuszycy. Kolarze kolejny raz mieli szansę zmierzyć się z ultramaratonem rowerowym Extreme MTB Challenge, który prowadził przez legendarne trasy Strefy MTB Głuszyca oraz wieloma innymi szlakami.Dopisało wszystko - pogoda, humory, zawodnicy, wolontariusze.

W tym roku chętni mieli do wyboru dwie trasy - CLASSIC liczący ponad 100 km trasy i ok 4000 m przewyższeń oraz HALF, czyli ponad 50 km trasy i ponad 2000 m przewyższeń. Dużo większą popularnością cieszył się dystans CLASSIC, na starcie którego stanęło 90 zawodników z całej Polski! Nieważne jednak jaką trasę wybrali, kolarze jednogłośnie stwierdzali, że trasa była wymagająca, ale warto było pojechać i pościgać się w okolicach Głuszycy.

Najszybszym zawodnikiem na dystansie CLASSIC był Łukasz Klimaszewski z rewelacyjnym czasem 5:49:48! Zwyciężył on także w rywalizacji panów w tej kategorii. Najszybszą kobietą była Justyna Frączek-Bogacka z czasem 7:42:20. Na dystansie HALF najszybszy był Marek Ardelli - ukończył trasę z czasem 3:24:23. Wśród pań zwyciężyła Hanna Fijałkowska, która na mecie pojawiła się z czasem 4:24:19. Warto wspomnieć też o rywalizacji drużynowej. W CLASSICu zwyciężyła drużyna MITUTOYO AZS WRATISLAVIA Wrocław, a w HALFie wygrała drużyna Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych. Wszystkim należą się gratulacje