Wyznaczono już datę XXI Toyota Półmaratonu Wałbrzych

Dariusz Gdesz (zdjęcia z biegu w 2019 roku)

Wyznaczono już datę XXI Toyota Półmaratonu Wałbrzych. Wielki bieg w centrum miasta odbędzie się 23 sierpnia 2020 roku, czyli za trochę ponad 230 dni. W najbliższym czasie ruszą zapisy do tej wspaniałej imprezy.

W jubileuszowym 20. Toyota Półmaratonie Wałbrzych udział wzięło ponad 3 tysiące biegaczy z 20 krajów. Zwycięzcą został Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, który dystans 21km pokonał w czasie 1:09:10. Tuż za nim znalazł się jego rodak Henry Kemboi (1:09:31), a trzeci na podium był Marokańczyk Abderrahim Elasri (1:09:58). Wśród kobiet wygrała Kenijka Joyline Chemutai (1:16:37) przed Węgierką Zitą Kacser (1:17:46) oraz Polką Anną Ficner (1:27:41). Z Polaków najlepszy był Jacek Stadnik (Krosno Odrzańskie), który zajął 5. miejsce. Z wałbrzyskich biegaczy w "30" znaleźli się: Bartosz Zając 9., Alan Dobrowolski 10., Piotr Holly 11., Michał Hnatiuk 24., Marcin Jagiellicz 29.