XII Biegowy Turniej Rycerski (ZDJĘCIE)

Artur Szałkowski
XII Biegowy Turniej Rycerski „Szlakiem Zamków Piastowskich”
XII Biegowy Turniej Rycerski „Szlakiem Zamków Piastowskich” Kazimierz Masiuk
XII Biegowy Turniej Rycerski już za nami. Impreza Wałbrzyskiego Klubu Biegacza została tradycyjnie zorganizowana w obrębie zamku Książ i Starego Książa.

XII Biegowy Turniej Rycerski „Szlakiem Zamków Piastowskich”. W dwóch etapach imprezy wzięło udział 155 zawodników. Pierwszy etap został zorganizowany na tarasach i schodach zamku Książ ze startem na dziedzińcu honorowym. Natomiast trasa drugiego etapu została wytyczona na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. W pierwszym etapie mężczyźni rywalizowali na dystansie 5 km, a kobiety 3,5 km. Natomiast w drugim etapie mężczyźni mieli do pokonania trasę o długości 8 km, a dla kobiet przygotowano trasę o długości 5 km.