Zacięty pojedynek z Chrobrym i drugie miejsce Aqua Zdroju Wałbrzych [ZDJĘCIA]

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych zajął drugie miejsce w rozgrywanym w hali Aqua Zdroju Turnieju Rozpoczęcia Sezonu Siatkarskiego II ligi siatkówki mężczyzn. Wałbrzyszanie rywalizowali w nim z dwoma z zespołów, z którymi przyjdzie im walczyć w rozpoczynającym się już 28 września sezonie. Do Wałbrzycha przyjechały bowiem Olavia Oława i SPS Chrobry Głogów. Grano systemem „każdy z każdym”. W pierwszym starciu Aqua Zdrój bez większych problemów pokonał 3:0 (25:14, 25:20, 25:21) Olavię. Zespół z Oławy nie miał też szans w starciu z Chrobrym. Głogowianie wygrali 25:16, 25:17 i 25:13. O zwycięstwie w turnieju decydował zatem mecz podopiecznych trenera Janusza Ignaczaka z Chrobrym. Było to starcie bardzo wyrównane. Pierwszego seta wygrali goście z Głogowa 25:23. W drugim górą 25:21 był Aqua Zdrój. Trzecia partia znowu należała do Chrobrego, który wygrał ją wyraźnie 25:19. Wałbrzyszanie jednak nie odpuścili i wygrywając czwartego seta 25:21 sprawili, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nich lepszy 15:10 był Chrobry.