Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych 0:2

PG, ARS
Daniel Zinke (z lewej) w meczu z Zagłębiem Sosnowiec zaliczył asystę przy pierwszym golu dla Górnika Dariusz Gdesz
Wałbrzyszanie podtrzymali imponującą passę ligowych meczów bez porażki oraz straty gola.

Piłkarze drugoligowego Górnika Wałbrzych wygrali na wyjeździe 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Tym samym wałbrzyszanie przedłużyli swoją serię drugoligowych meczów bez porażki do ośmiu spotkań. Po raz kolejny rywale nie mogli również znaleźć sposobu na sforsowanie obrony Górnika i pokonanie Damiana Jaroszewskiego. Tym samym wałbrzyski bramkarz zachowuje czyste konto już od 440 minut. Pierwszego gola piłkarze Górnika strzelili w Sosnowcu w 34 minucie. Daniel Zinke podał piłkę do Marcina Orłowskiego, wbiegającego między obrońców Zagłębia, a ten z 12 metrów posłał piłkę w prawy róg bramki. W 67 minucie Orłowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Napastnik Górnika otrzymał piłkę wyrzuconą z autu przez Dariusza Michalaka, wbiegł z nią w pole karne i posłał w krótki róg bramki Zagłębia. Dzięki wywalczonym w Sosnowcu trzem punktom, Górnik awansował na dziewiąte miejsce w tabeli.