Zapaśnicy Zagłębia Wałbrzych w Janowie Lubelskim zdobyli trzy medale Mistrzostw Polski. Ropiak został mistrzem!

Zapaśnicy Zagłębia Wałbrzych w Janowie Lubelskim zdobyli trzy medale Mistrzostw Polski. Ropiak został mistrzem ZLKS "Zagłębie" Wałbrzych
Zawodnicy Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego Zagłębie Wałbrzych spisali się znakomicie w Mistrzostwach Polski U-20, które odbyły się w dniach 3 – 4 marca w Janowie Lubelskim.

Wałbrzyszanie zdobyli tam trzy medale. Mateusz Ropiak został Mistrzem Polski na 2023 rok. Brązowe medale wywalczyli natomiast: Jakub Miś i Mikołaj Dereń.

– Mateusz zwyciężył w kategorii do 55 kg i potwierdził, że  w Polsce w tej grupie  wiekowej jest najlepszy = mówi zadowolony Michał Jóskowski, trener Zagłębia Wałbrzych.

Dodaje, że droga Ropiaka do sukcesu w Janowie Lubelskim nie była łatwa, bo w 2021 roku na międzynarodowym turnieju doznał kontuzji, zerwał więzadło krzyżowe w stawie kolanowym. Przeszedł operację, a rehabilitacja i powrót do zdrowia zajął ponad rok. W tym czasie zawodnik stracił wszelkie stypendia z powodu braku startów w roku 2022.
Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku nie udał mu się powrót podczas odbywającego się w Wałbrzychu Pucharu Polski. W roku 2023 wygrał MMP seniorów, teraz Mistrzostwa Polski U20.

Twardzielem jest też Jakub Miś, który podjął rywalizację pomimo ciężkiej kontuzji, o której wiadomo było tylko w klubie z Wałbrzycha.

– Mikołaj Dereń w grupie wiekowej młodzików był Mistrzem Polski. Następnie były 3 lata w grupie kadetów, podczas mistrzostw Polski czyli OOM nie zdobył ani jednego medalu. Nie poddał się, pracował i pierwszy rok juniora Mikołaj po świetnych walkach zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski U20 – mówi trener Jóskowski.

W Janowie Lubelskim wystartował też Sebastian Wild, ale nie poszło mu najlepiej i o tytułu mistrzowskie musi powalczyć innym razem.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani