Zapasy kobiet. Chruściel zdobyła brąz

Nasze zapaśniczki nie odniosły większych sukcesów w turnieju Grand Prix w Dormagen w Niemczech. Reprezentantki Herosa Czarny Bór i Zagłębia Wałbrzych wywalczyły tylko jeden brązowy medal.

Zdobyła go wałbrzyszanka, Julia Chruściel (38 kg.). Zawody w Niemczech były jednak tylko elementem przygotowań do mistrzostw Europy kadetek i mistrzostw świata juniorek. Juniorki miały za zadanie stoczyć jedną, maksymalnie dwie walki, po czym zostać wycofane z. Dla kadetek były to zawody kwalifikacyjne do mistrzostw Europy. Awans wywalczyła Laura Robocińska z Zagłębia Wałbrzych, startująca w wadze 65 kg. Zajęła czwarte miejsce po przegraniu walki o brąz z Niemka Anną Schell. Robocińska i Natalia Lubowska z Herosa będą w sierpniu reprezentowały nasz kraj na mistrzostwach Europy.

Kwalifikacji nie wywalczyła Patrycja Siwek (49 kg.) z Zagłębia, która już w pierwszej walce spotkała się z Karoliną Wieczerzą (Cement-Gryf Chełm) i przegrała na punkty 3:4.

Odległe pozycje zajęły też juniorki, ale Ilona Omilusik (51 kg) - Heros Czarny Bór, Agnieszka Rakoczy (48 kg) - Zagłębie Wałbrzych i Agata Łagoźna (44 kg) - Zagłębie Wałbrzych mają zapewniony udział w reprezentacji na mistrzostwa świata.

Omilusik po pierwszej, zwycięskiej walce z Francuzką Raissą Catiendą, została wycofana z zawodów. Agnieszka Rakoczy w pierwszym pojedynku pokonała Szwajcarkę Marinę Wisler, a w drugim przegrała z Białorusinką Vanesą Kaldziskayą. Agata Łagoźna stoczyła przegrany pojedynek z Rosjanką Liną Myreevą i na tym zakończyła udział w turnieju. Julita Omilusik odpadła w repasażach.