Zapasy: Świąteczne występy Herosek

PG
Zawodniczki z Czarnego Boru walczyły w czasie świąt w Holandii.

Tradycyjnie już, w czasie świąt wielkanocnych reprezentanci Herosa Czarny Bór wystartowali w turnieju w holenderskim Utrechcie. W tym roku w tych zawodach w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet wystartowało w sumie 498 zawodniczek i zawodników z 18 krajów. Zespół reprezentujący Polskę, składający się z zawodniczek Herosa i Zagłębia Wałbrzych zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Za naszymi dziewczętami uplasowały się Niemki, a trzecia była reprezentacja Meksyku. Indywidualnie srebrny medal wywalczyły Renata Omilusik (55 kg) i Natalia Lubowska (do 63 kg). Brązowe medale, pomimo, że przegrały po dwie walki zdobyły natomiast: Paulina (63 kg) i Patrycja Kulig (35). Kolega klubowy Herosek, Adrian Filip (32 kg) był siódmy, a Filip Pałdyna (63 kg) szesnasty. Znacznie lepiej zaprezentował się reprezentant wałbrzyskiego Zagłębia – Dawid Tejchman (60 kg), który wywalczył złoty medal. Srebro przypadło wałbrzyszance, Dominice Kulwickiej (46 kg), a brąz innej reprezentantce Zagłębia, Magdzie Błaszczyszyn (32 kg).