Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Zima w lesie” w zamku Książ

Artur Szałkowski
Film „Zima w lesie” był kręcony w 1936 roku, m.in. w zamku Grodno
Film „Zima w lesie” był kręcony w 1936 roku, m.in. w zamku Grodno materiał powierzony
„Zima w lesie” - niemiecki film z 1936 roku, który kręcono w okolicach Wałbrzycha, będzie pokazany w zamku Książ.

Zamek Książ w Wałbrzychu sp. z o.o. oraz Fundacja na Rzecz Europejskiego Dziedzictwa Kultury „Świat, którego już nie ma”, organizują w zamku pokaz filmu „Winter im Wald” („Zima w lesie”), który kręcono w 1936 r. głównie w zamku Grodno.

Projekcja filmu w zamku Książ odbędzie się w środę 19 lutego 2014 r. o godz. 18. w ramach cyklu „Inne oblicza historii”. Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą zapowiedź swojego udziału pod numerem telefonu: (74) 664-38-34 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.30) lub pod adresem: [email protected], [email protected]

Zamek Książ, to kolejne miejsce w powiecie wałbrzyskim, w którym odbędzie się pokaz „Zimy w lesie”. Swoją polską premierę film miał w 2013 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Warto podkreślić, że większość scen filmu nakręcono w zamku Grodno, który jest własnością gminy Walim.

Historia „Zimy w lesie” sięga lutego 1936 r. Do zamku Grodno przybyła wówczas ekipa wytwórni filmowej Universum Film AG (w skrócie UFA), by w jego wnętrzach oraz pięknej górskiej okolicy zrealizować film. Był on kręcony na motywach powieści popularnego świdnickiego pisarza Paula Kellera, który zmarł cztery lata wcześniej.

Zima w lesie” jest dramatem o miłosnym trójkącie. Młody, przystojny i szaleńczo zakochany pisarz, ukrywa się z odwzajemniającą jego uczucie mężatką w śląskim lesie przed gniewem jej szalenie zazdrosnego męża. W role głównych bohaterów wcielili się Hansi Knoteck, Victor Stahl oraz Hans Zesch-Ballot. W tle melodramatycznej historii głównych bohaterów, ukazane zostały zwyczaje oraz tradycje śląskiego chłopstwa. Wyeksponowano przede wszystkim świętowanie Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, z zapewne autentycznymi scenami ucztowania. Film wyreżyserowany przez Fritza Petera Bucha wszedł na ekrany kin 14 lipca 1936 r.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto