Złoto, srebro i brąz Mistrzostw Polski dla młodych zapaśników Zagłębia Wałbrzych

ZLKS Zagłębie Wałbrzych
Młodzi zapaśnicy ZLKS Zagłębie Wałbrzych mają za sobą świetny start w Mistrzostwach Polski juniorów. Zawody odbyły się w dniach 19 – 21 marca w Poznaniu

Młodzi zapaśnicy ZLKS Zagłębie Wałbrzych mają za sobą świetny start w Mistrzostwach Polski juniorów. Zawody odbyły się w dniach 19 – 21 marca w Poznaniu. Pojechało tam trzech zawodników Zagłębia i wszyscy stanęli na podium. Najlepiej wypadł Mateusz Ropiak, który rok temu był mistrzem kraju w grupie juniora młodszego (do 20 l). Tym razem zdobył złoty medal po tym jak w finale kategorii do 55 kg pokonał Kacpra Karaśkiewicza z Raciborza.
Srebrny medal w kat. wagowej do 67 kg wywalczył natomiast Mateusz Kaczor, brązowy medalista ubiegłorocznego czempionatu. Tym razem w finale musiał uznać wyższość Kamila Czarneckiego, zawodnika Unii Racibórz.
Trzeci z wałbrzyszan – powracający po kontuzji Jakub Miś, w walce o brązowy medal nie dał szans zawodnikowi z Lubska, Kornelowi Słomkowskiemu.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?