Żużel:Udany sezon Rycerzyków z Wałbrzycha

Młodzi zawodnicy zdobyli mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju.

Zakończony sezon 2010 był bardzo udany dla debiutujących na żużlowych torach, młodych zawodników z Wałbrzycha. Dziecięca sekcja żużlowa „Rycerzyki” wywalczyła tytuł Mistrza i V-ce Mistrza Polski w rywalizacji o Puchar Przewodniczącego
Głównej Komisji Sportu Żużlowego w kategorii 50 cm3 dla 5-9 latków. Najlepszym zawodnikiem w kraju po rozegraniu sześciu turniejów punktowanych na torach mini żużla w Gorzowie Wielkopolskim, Częstochowie, Rybniku i Stanowicach został Kuba Isański. Siedmiolatek z Wałbrzycha, uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej nr 15 w Wałbrzychu zgromadził najwięcej punktów. Drugi w klasyfikacji był jego kolega klubowy, Kuba Piątek, 7-latek ze Strzegomia, uczeń pierwszej
klasy szkoły podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Obaj chłopcy po raz pierwszy rywalizowali w tego typu meczach i musieli zmierzyć się z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami z innych klubów żużlowych. Walka toczyła się jednak do samego końca, bo niezwykle mocnymi rywalami okazali się mali zawodnicy z Gorzowa. W efekcie dopiero ostatni turniej, rozegrany na torze w Rybniku zadecydował o tym, że tytuły zdobyli zawodnicy wałbrzyskich „Rycerzyków”.
Na uwagę zasługują też wyniki Kamila Śmieszniaka i Emilki Isańskiej. Dziewięciolatek z Wrocławia startującego w kategorii 125 cm3 dla 9-14 latków podczas swoich pierwszych zawodów w życiu stanął na podium i zdobył III miejsce w meczu na torze w Stanowicach. Przegrał tylko z 14-letnimi reprezentantami Wybrzeża LOTOS Gdańsk, a pozostawił z tyłu wielu starszych i bardziej doświadczonych zawodników z klubów z Gorzowa, Rybnika i Częstochowy. Emilka Isańska, jest jedyną dziewczyną z licencją w polskim żużlu Dwunastoletnia uczennica Szkoły Muzycznej w Wałbrzychu w sezonie 2010 zostaławypożyczona do Częstochowskiego klubu, z którym z powodzeniem startowała w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie 125 cm3.W Wałbrzyskim klubie już z nadzieja patrzą na nadchodzący sezon 2011. Zwiększyła się bowiem liczba
adeptów i w tej chwili w zajęciach wałbrzyskiej szkółki żużlowej udział bierze 11 zawodników w wieku 5 – 13 lat z Wałbrzycha, a także Świdnicy, Strzegomia, Kamiennej Góry, Bolesławca, Wrocławia, Kudowy-Zdroju i Opola.