Zwycięstwo Victorii Wałbrzych

Wałbrzyszanie pokonali dwóch mocnych rywali. Jutro powalczą o sukces z Asseco Prokomem II

We wtorek o godzinie 18:00 koszykarze walczącej o utrzymanie się w pierwszej lidze Victorii Górnika Wałbrzych zmierzą się we własnej hali z Asseco Prokomem II Gdynia. Z tym rywalem wałbrzyszanie przegrali 9 grudnia na wyjeździe dopiero po dogrywce 114:118. Jednak teraz wcale nie będzie im się łatwo zrewanżować.

Zespół z Trójmiasta jest obecnie zdecydowanie mocniejszy. Grają tam od niedawna między innymi znani i doświadczeni koszykarze Mirosław Łopatka i Grzegorz Mordzak. Pierwszy to 33-letni center o wzroście 213 cm, drugi jest jego rówieśnikiem i gra na pozycji obrońcy.

- Trzeba jednak z nimi wygrać, jeśli myślimy o utrzymaniu się - mówi Arkadiusz Chlebda, trener Victorii Górnika.

Dodaje, że jest optymistą i uważa, że jego podopieczni mają na to szansę. Rzeczywiście, zamykający do niedawna tabelę wałbrzyszanie są w coraz lepszej dyspozycji. Niedwno sprawili wielką niespodziankę i pokonali na wyjeździe mocny Big Star Tychy, a ostatnio rozprawili się u siebie 76:67 z PTG Sokołem Łańcut. Drużyna z Łańcuta, w której występuje rozgrywający Rafał Glapiński, były kapitan wałbrzyszan, po 20 minutach prowadziła 38:35.

Od trzeciej kwarty gospodarze uzyskali jednak przewagę i szybko odrobili stratę. Wyprowadzali szybkie kontrataki i dużo lepiej od gości rzucali z dystansu. W 29. minucie wygrywali 63:54. Sokół kilka razy zmniejszał dystans, ale ostatecznie i tak przegrał różnicą dziewięciu punktów.