Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

75-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu: Będzie zjazd absolwentów na luzie - jest termin! Co z balem? - zdjęcia

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Przypominamy, jak to było podczas 70-lecia III LO w Wałbrzychu. Taka formuła zostanie zastosowana również na 75-lecie, ale z balu też nie rezygnują... Ta forma celebracji wróci.
Przypominamy, jak to było podczas 70-lecia III LO w Wałbrzychu. Taka formuła zostanie zastosowana również na 75-lecie, ale z balu też nie rezygnują... Ta forma celebracji wróci. Elżbieta Węgrzyn - archiwalne
W 2024 roku III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu obchodzi 75-lecie istnienia. Absolwenci i dyrekcja "różowej szkoły" wybrali formułę dla obchodów rocznicowych, a także wskazali ich termin. Komu marzy się bal też nie będzie zawiedziony! Oto szczegóły. Przypominamy też tradycyjnie zdjęcia ze zjazdu z okazji 70-lecia.

75-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu - jest termin

9 lutego dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu spotkała się z przedstawicielami oddolnej inicjatywy absolwenckiej w sprawie spotkania rocznicowego z okazji jubileuszu szkoły.

- Zapiszcie w swoich kalendarzach datę! 15 czerwca 2024r. świętujemy 75. urodziny III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu, czyli najlepszego wałbrzyskiego liceum. Po spotkaniu z dyrekcją ustaliliśmy, że najwygodniejszą formą będzie impreza o podobnym scenariuszu jak w 2019 r. Godzina 12:00 spotkanie w szkole, od godziny 16:00 impreza w Harcówce! - zapowiada Edward Szewczak, absolwent III LO, założyciel grupy "Absolwenci III LO im. M. Kopernika w Wałbrzychu" i organizator absolwenckiego 70-lecia szkoły w 2019 roku.

Oddolna inicjatywa absolwencka, by spotkać się w 70-lecie ukochanej szkoły, zobaczyć stare mury, powspominać i spędzić razem czas cieszyła się dużym zainteresowaniem. Inicjatywę tę rozpropagowano w mediach społecznościowych. Zrobiono zjazd w nieformalnej oprawie, bez zaproszeń, rocznicowych publikacji, ani zbędnych rezerwacji. Przyszli ci, co mogli i chcieli raz jeszcze pospacerować korytarzami, w których spędzili przed laty młodzieńcze chwile. Spotkanie rocznicowe w szkole odbyło się 25 maja 2019 roku i okazało się wielkim sukcesem.
Pisaliśmy o tym m.in.:

75-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu - co z balem?

W 2024 III LO ma kolejny jubileusz - tym razem 75-lecia. Oddolna inicjatywa absolwencka ponownie wskazuje na zasadność spotkania, ale byli i tacy, którzy uczestniczyli w 50. i 60-leciu szkoły i uważali, że najbardziej zasadne jest spotkanie bardziej oficjalne zakończone balem, bo taka jest tradycja. Otóż i oni powinni być zadowoleni. Krakowskim targiem pogodzono te dwie opcje i bal również zaplanowano... ale nie na 75-lecie.

- Huczny bal na 100 par zorganizujemy na 80. urodziny - zapowiada Edward Szewczak po spotkaniu z panią dyrektor Joanną Dominiak.

Kto chce być na bieżąco z kwestiami spotkaniowo-balowymi może zapisać się w mediach społecznościowych do absolwenckiej grupy i zapraszać do niej znajomych absolwentów.

Przypominamy, jak to było podczas 70-lecia III LO w Wałbrzychu. Formuła takiego spotkania zostanie zastosowana również na 75-leciu

Przypominamy, jak to było podczas 70-lecia III LO w Wałbrzychu. Taka formuła zostanie zastosowana również na 75-lecie, ale z balu też nie rezygnują... Ta forma celebracji wróci.

75-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu: Będzie ...

Tegoroczna studniówka III LO

Park przy III LO wiosną... sporo czasu spędzili tu absolwenci "różowej szkoły"

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto