MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Firmy i instytucje zabiegają o pracowników. Duże zainteresowanie Dniem Kariery 2024 - zobaczcie zdjęcia

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jakie perspektywy czekają absolwentów i absolwentki logistyki, kosmetologii, pielęgniarstwa oraz innych kierunków wałbrzyskich studiów, a także, czy jest obecnie praca dla odwiedzających Dzień Kariery w nowej hali ANS AS w Wałbrzychu. Tegoroczny Dzień Kariery cieszył się dużą frekwencją. Zobaczcie zdjęcia!

Spis treści

Dzień Kariery w wałbrzyskiej uczelni to już tradycja, dziś w nowych wnętrzach

11 kwietnia 2024 w nowej hali Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu pracodawcy z całego regionu kusili studentów. Swoje zapotrzebowanie na stażystów i przyszłych pracowników wykazało kilkunastu pracodawców, a swoim wsparciem służyło wiele lokalnych instytucji.
- To już piąta impreza tego typu. To piąte targi praktyk i staży na uczelni, pierwszy raz w tych wnętrzach. W tym roku gościmy ponad 30 firm z wielu branży, od urzędów przez CIZ, przez służby policyjne i wojskowe, przedsiębiorstwa logistyczne, gabinety kosmetologiczne, UMWD i Dolnośląskich Pracodawców. Celem tych targów jest konfrontacja naszych studentów z rynkiem pracy, na który za chwilę wkroczą jako absolwenci - wyjaśnia Mirosława Nikodemska, organizator z ramienia Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, na co dzień Kierownik Działu Praktyk Studenckich ANS.
Uczelni zależy na praktycznym szkoleniu i kształceniu, a także na tym, by studenci znali obecne zapotrzebowanie na rynku pracy, byli świadomi jaka jest sytuacja obecnie, to istotne szczególnie dla absolwentów tuż po zakończonych studiach.
Studenci i absolwenci mogą na tym spotkaniu m.in.

  • uzyskać informację o stażach i praktykach,
  • jak zacząć aplikować w rekrutacjach o pracę w naszym mieście i regionie.

Na targach poza studentami ANS obecni są też absolwenci wałbrzyskich szkół średnich oraz techników oraz szkół branżowych, a nawet osoby aktywnie poszukujących pracy starszych niż obecni absolwenci.

Firmy i instytucje na targach pracy w ANS w Wałbrzychu - kogo szukają?

Ponad 30 firm i instytucji gościło na tegorocznym evencie. Kogo poszukiwali?

  • Koordynatorzy Programy Erasmus namawiali młodych ludzi i wykładowców na poszerzenie horyzontów podczas pracy i działań naukowych w programie Erasmus.
  • Pracownicy Zamku Książ w Wałbrzychu rozglądali się za rzutkimi absolwentami kierunków logistyka, grafika czy administracja i kandydatami na przewodników zamkowych. Poszukiwani są też floryści, z racji specyfiki i przestrzeni zamkowych.
  • Specjalistyczny Szpital im, dra A. Sokołowskiego zachęcał do współpracy pielęgniarki, pielęgniarzy, opiekunów medycznych i wszystkich zainteresowanych pracą absolwentów zawodów około medycznych. Do działania na kanwie wałbrzyskiej medycyny zachęcała pani Małgorzata Wasik, p.o. naczelnej pielęgniarki. Szpital cieszy trwający w Wałbrzychu rozwój studiów medycznych oraz możliwość studiów magisterskich z pielęgniarstwa.
  • Sanatoria Dolnośląskie celowały w tych samych studentów, co szpital, czyli zawody około medyczne, w tym absolwentów i specjalistów tacy jak: fizjoterapeuci, pielęgniarki i pielęgniarze, opiekunowie osób starszych. Z uwagi na wielość placówek i mnogość możliwości, do współpracy zachęcano wielu młodych ludzi - wyjaśniał Mirosław Jarosz z Sanatoriów Dolnośląskich usytuowanych m.in. w Szczawnie-Zdroju, Sokołowsku, Kudowie-Zdroju, Rościszowie oraz w Dusznikach-Zdroju.
  • Wsparciem dla poszukujących własnej drogi zawodowej służyły specjalistki z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oferując m.in. ciekawe programy oraz testy dla osób o niesprecyzowanych preferencjach zawodowych. Do działań zachęcała pani Katarzyna Szymborska.
  • Na chętnych do podjęcia aktywności zawodowej poza Polską czekały programy i działania EURES.
  • Na młodych rekrutów czekali też przedstawiciele wojska,
  • oraz nasza wałbrzyska policja, obecnie policja prowadzi wzmożoną rekrutację, na chętnych do pracy z ludźmi i sprawnych wałbrzyszan czeka aż 38 wolnych wakatów.

Zobaczcie zdjęcia z tegorocznej imprezy!

[*]Koordynatorzy Programy Erasmus namawiali młodych ludzi i wykładowców na poszerzenie horyzontów podczas pracy i działań naukowych w programie Erasmus.

Firmy i instytucje zabiegają o pracowników. Duże zainteresow...

Na kogo obecnie polują pracodawcy i uczelnie nie tylko u nas?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto