MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Akademia Nauk Stosowanych w Wałbrzychu: Wybrali rektora na lata 2024 - 2028!

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Akademia Nauk Stosowanych w Wałbrzychu wyłoniła rektora na kolejne cztery lata. Największa w regionie wałbrzyskim publiczna uczelnia w kolejnych latach nadal kierowana będzie przez prof. dr hab. Roberta Wiszniowskiego, który funkcję tę pełnił w latach 2020 - 2024.

Czwarty rektor z reelekcją - elektorzy zdecydowali

28 marca 2024 uczelniane procedury potwierdziły to, o czym w kuluarach mówiono od dawna, prof. dr hab. Robert Wiszniowski został wybrany przez kolegium elektorów na kolejną kadencję rektora Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu na lata 2024-2028. W ostatnim roku ANS AS podjęła ścisła współpracę z uruchamianą w Wałbrzychu filią Uniwersytetu Medycznego z Wrocławia, podjęto też kroki w kierunku uruchomienia drugiego stopnia studiów pielęgniarskich. Istniejące od 2016 roku pielęgniarstwo to duma ANS i kierunek istotny dla lokalnej społeczności.

Czwarty w dziejach istniejącej od 1999 roku uczelni rektor jest z nią związany od lat

  • W kadencji 2012-2016 prof. dr hab. Robert Wiszniowski pełnił funkcję prodziekana ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
  • W latach 2016-2020 pełnił funkcję dziekana Wydziału Nauk Społecznych UWr. Wieloletni redaktor naczelny czasopisma naukowego pt. „Polish Political Science Review. Polski Przegląd Politologiczny”, aktualnie przewodniczący Rady Doradczej (Head of the Advisory Board). Wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Marketingu Politycznego. Promotor dwunastu doktorów w dyscyplinie nauk o polityce i administracji.

Prof. Robert Wiszniowski - politolog z nutą managera

Prof. dr hab. Robert Wiszniowski (ur. w 1968 r.) to z wykształcenia politolog. Studiował nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce uzyskał w 1999 r. również na UWr. Stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o polityce uzyskał w 2008 r. na podstawie rozprawy habilitacyjnej „Europejska przestrzeń polityczna. Zachowania elektoratu w wyborach do Parlamentu Europejskiego”. W 2015 r. Prezydent RP podpisał akt nadania tytułu profesora nauk społecznych.

Obecny rektor to też wykładowca w zachodnioeuropejskich uczelniach wyższych, tj. m.in.: Universita Studi Degli di Genova, Robert Schuman Université Strasburg, L’Université Jean Monnet Saint-Etienne, Humboldt Universität Berlin, Dresden Universität, Universidad Rey Juan Carlos Madrid czy Sussex University Brighton.

Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (2004) i Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2011). Autor wielu monografii i prac redakcyjnych, współautor i autor licznych artykułów naukowych.

Ważna uczelniana inwestycja

Druga rektor dawnej PWSZ AS również otrzymała reelekcję...

Obecny i kontynuujący swoją pracę rektor na zdjęciach

Akademia Nauk Stosowanych w Wałbrzychu: Wybrali rektora na l...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto