MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

ANS Wałbrzych Czepkowanie 2024: Oto 31 nowych studentów pielęgniarstwa! W Wałbrzychu będzie można zdobyć tytuł magistra! Zdjęcia

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
7 marca 2024 w auli Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu symbolicznie przyjęto do zawodu 29 studentek i 2 studentów pierwszego roku pielęgniarstwa. Po uroczystym ślubowaniu młode adeptki otrzymały pielęgniarskie czepki, a adepci przypinki. Rektor ANS zapowiedział ważny przełom. Zobaczcie zdjęcia z tej niepowtarzalnej uroczystości.

Pielęgniarstwo w Wałbrzychu - będzie przełom w 2024 roku

7 marca 2024, podczas symbolicznej uroczystości czepkowania, czyli przyjęcia do zawodu pielęgniarki/pielęgniarza czepek lub przypinkę otrzymało 31 studentów pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Kierunek pielęgniarski otwarto na dawnej PWSZ AS w Wałbrzychu w 2016 roku.

- W nowym roku akademickim, planujemy uruchomienie studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. To dowód na to, że kształcenie nowych kadr w zawodach medycznych jest dla nas najwyższym priorytetem - zapowiedział prof. Robert Wiszniowski, rektor ANS AS w Wałbrzychu.

I dodał, że jedną z istotnych innowacji w zakresie tego kształcenia będzie planowane na jesień uruchomienie w nowym budynku G uczelni Centrum Symulacji Medycznej. Powstałe centrum usytuowane jest na wyższych kondygnacjach nowej hali sportowej uczelni i będzie ono zapleczem dla kształcenia pielęgniarek oraz pielęgniarzy.

ANS Wałbrzych Czepkowanie 2024: Oto 31 nowych studentów pielęgniarstwa! W Wałbrzychu będzie można zdobyć tytuł magistra! Zdjęcia
Elżbieta Węgrzyn

Nowych adeptów zawodu i sztuki pielęgniarstwa przywitał też Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

- Od 39 lat pracuję w zawodzie lekarza i przekonałem się, że najlepiej wyposażony szpital, ani sztuczna inteligencja nie jest w stanie zastąpić pracy pielęgniarki, salowej, ani lekarza. O wykształcenie tych kadr trzeba zadbać odpowiednio wcześniej, bo ten proces kształcenia trwa długo - mówił włodarz Wałbrzycha.

Odniósł się do kompleksowości takich działań na terenie miasta, przypomniał uruchomienie w 2023 roku w Wałbrzychu filii Uniwersytetu Medycznego z Wrocławia, we współpracy z ANS AS.

- Uruchomienie wydziału lekarskiego jest dopełnieniem naszych starań o nowe kadry medyczne w Wałbrzychu. W nowym roku akademickim 2024 Uniwersytet Medyczny planuje rozszerzyć nabór i przyjąć więcej studentów niż w roku poprzednim - zdradził Szełemej.

ANS Wałbrzych Czepkowanie 2024: Oto 31 nowych studentów pielęgniarstwa! W Wałbrzychu będzie można zdobyć tytuł magistra! Zdjęcia
Elżbieta Węgrzyn

Polskie pielęgniarki noszą czepki, których pierwowzór powstał już w 1911 roku, od grudnia 1991 roku pielęgniarki nie mają obowiązków noszenia czepków, a tylko symbolicznych przypinek. Czepek jako symbol pozostał na wielu uczelniach i w szkołach pielęgniarstwa jako atrybut. Czepek jest też elementem stroju galowego pielęgniarki.

Czepkowanie 2024 - 31 nowych adeptów pielęgniarstwa w Wałbrzychu

ANS Wałbrzych Czepkowanie 2024: Oto 31 nowych studentów piel...

Zobaczcie zdjęcia z uroczystego otwarcia nowoczesnej hali sportowej z zapleczem edukacyjnym przy ul. Południowej w Wałbrzychu

Dyplomatorium w marcu 2024

O ANS w Wałbrzychu:

Dyplomy i czepkowanie latem 2023

Czepkowanie 2022

ANS Wałbrzych Czepkowanie 2024: Oto 31 nowych studentów piel...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto