AKS wygrał w Kobierzycach

PG
Czwartoligowiec ze Strzegomia zmierzy się teraz u siebie z Orkanem Szczedrzykowice.

W sobotę, 24 września o godz. 16 piłkarze czwartoligowego AKS-u Strzegom zagrają na swoim boisku z Orkanem Szczedrzykowice. To silny przeciwnik. Orkan w ostatniej kolejce pokonał u siebie 3:0 rezerwy Miedzi Legnica. Zespół ze Szczedrzykowic po 8. seriach spotkań zgromadził 14. punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli. AKS ma o 5. punktów mniej i jest na 11. pozycji. Strzegomianie zapowiadają jednak walkę o zwycięstwo. Wiary w sukces z pewnością dodał im ostatni pojedynek. Pokonali w nim na wyjeździe 3:2 (2:2) GKS Kobierzyce. To spotkanie było niezwykle ważne dla obu drużyn. Zaczęło one słabo rozgrywki i teraz walczą o każdy punkt, starając się oddalić od strefy spadkowej. Krok w tym kierunku zrobił AKS, ale pojedynek zaczął się dla podopiecznych trenera, Rafała Hubschera źle. Po półgodzinie goście przegrywali bowiem już 2:0. Najpierw w w 20. min. bramkę strzelił Ficoń, a po 10. minutach wynik podwyższył Struzik. Na domiar złego w 39. min. czerwoną kartkę zobaczył Alan Adham (po dwóch żółtych) i strzegomianie grali w dziesięciu. Pomimo osłabienia jeszcze do przerwy zdołali odrobić stratę. Najpierw w w 41. min. Kontaktowego gola zdobył Marcin Buryło, a w 44. min. Z rzutu karnego wyrównał grający trener, Rafał Hubscher. Po zmianie stron grający z kontry goście zdołali odwrócić losy pojedynku. W 70. minucie jedną z akcji udanie zakończył Wojciech Kozioł i strzelił bramkę dającą AKS-owi prowadzenie 3:2. Taki wynik utrzymał się juz do końca meczu.

GKS Kobierzyce 2 (2)
AKS Strzegom 3 (2)
Bramki: 1:0 Ficoń (20), 2:0 Struzik (30), 2:1 Burszta (41), 2:2 Hubscher (44k), 2:3 Kozioł (70)

AKS: Główka, Kotlarz, Adham, Burszta (31 Bęś), Hubscher, Buryło, Serkies (88 Gandurski), Kozioł, Borkowski (78 Lenio), Wiśniewski (31 Bielawski), Konarski