Asseco Prokom 2 Gdynia - Victoria Górnik Wałbrzych 105:71

PG
Koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnik Wałbrzych przegrali wysoko, bo aż różnicą 34 punktów (71:105) wyjazdowy pojedynek z Asseco Prokomem 2 Gdynia. Gospodarze tego spotkania zdominowali walkę na tablicach i wygrali statystykę zbiorek wysoko - 47:25. Wałbrzyszanie próbowali odrabiać dystans do rywali rzutami z zza linii 6,75 metra, ale na 20 prób rzutów za trzy punkty, trafili tylko 5 razy. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyli dla Victorii Gornika: Maciej Ustarbowski - 19 i Marcin Starenga - 17. Dla rezerw mistrza Polski najwięcej punktowali: Tomasz Wojdyła - 25 i Tomasz Andrzejewski - 24.

Koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnika Wałbrzych zaczęli o g. 15.30 wyjazdowy pojedynek z Asseco Prokomem 2 Gdynia. Po trzech minutach gry w drugiej kwarcie rezerwy mistrza Polski prowadziły z wałbrzyszanami 31:28.
Jest 5 minuta drugiej kwarty meczu. Asseco Prokom 2 prowadzi 38:32
3,17 minuty do końca II kwarty - dwa punkty zdobył Maciej Ustarbowski i aktualnie Asseco Prokom 2 prowadzi 45:34
2.05 min do końca II kwarty - jeden celny rzut wolny Aleksandra Krauze (Asseco) i gospodarze prowadzą 48:36
Zakończyła się druga kwarta wyjazdowego meczu koszykarzy pierwszoligowej Victorii Górnika Wałbrzych. Ekipa trener Arkadiusza Chlebdy po 20 minutach pojedynku z Asseco Prokomem 2 Gdynia przegrywa 36:57. Najwięcej punktów zdobyli dotąd dla wałbrzyszan: Maciej Ustarbowski - 12 i Marcin Sterenga -10. Dla gospodarzy najwięcej punktowali: Tomasz Andrzejewski - 16 i Marcin Malczyk - 14.
7,07 min. III kwarty - celny rzut Ustarbowskiego - Asseco prowadzi 67:40
5 minut do końca III kwarty - Asseco Prokom 2 prowadzi z Victorią Górnik 71:42
3,27 min. do końca III kwarty - celny rzut za dwa punkty Krzysztofa Jakóbczyka, ale Asseco Prokom 2 prowadzi już 77:46
1,27 min. do końca III kwarty - Asseco Prokom 2 prowadzi 80:52
Po III kwartach meczu w Gdyni Asseco Prokom 2 prowadzi z Victorią Górnikiem Wałbrzych 82:53
8,36 min. do końca ostatniej kwarty. Wałbrzyszanie próbują odrabiać straty, ale nie trafiają z dystansu (Nitsche, Wróbel) a gospodarze spokojnie powiększają przewagę i Asseco Prokom prowadzi już 86:53
6,26 do końca meczu - Jakóbczyk trafia „trójkę" i jest 88:62 dla Asseco Prokomu 2
5,21 min. do końca meczu - Asseco Prokom 2 prowadzi z Victorią Górnikiem 92:62
3,31 min. do końca meczu - Sterenga trafia jeden rzut wolny i jest 94:65 dla Asseco Prokomu 2
1,40 min. d końca meczu - Asseco Prokom 2 prowadzi 98:68
Koniec meczu - Asseco Prokom 2 wygrał 105:71

Asseco Prokom II Gdynia - Victoria Górnik Wałbrzych 105:71 (28:20, 29:16, 25:17, 23:19)

Asseco Prokom II Gdynia: T. Wojdyła 25 (2), T. Andrzejewski 24 (1), M. Malczyk 14 (2), G. Mordzak 11 (1), J. Jankowiak 9 (1), P. Śmigielski 8, K. Krajniewski 5, A. Krauze 5 (1), P. Bach 4, D. Grujić 0, P. Konsek 0, K. Młynarski 0

Victoria Górnik Wałbrzych: M. Ustarbowski 19, M. Sterenga 17 (1), K. Jakóbczyk 14 (2), M. Nitsche 9 (1), A. Stochmiałek 5, J. Kietliński 4 (1), M. Wróbel 2, B. Józefowicz 1, O. Pawlikowski 0, D. Pieloch 0