Górnik Trans.eu Wałbrzych nie dał rady w Bydgoszczy

Paweł Gołębiowski (zdjęcia z meczu Górnik - Astoria w Wałbrzychu)

To było do przewidzenia. Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali na wyjeździe 77:95 z Eneą Astorią Bydgoszcz. Pojedynek był dla wałbrzyszan bardzo trudny.
Zespół z Bydgoszczy ostatnio wygrywał mecz po meczu, a Górnik Trans.eu, od pewnego czasu nie spisujący się najlepiej i jeszcze osłabiony brakiem Piotra Niedźwiedzkiego, po pierwszej kwarcie przegrywał już 7:22.
W drugiej części spotkania gospodarze powiększyli przewagę i na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Astorii 50:29.
Po zmianie stron wałbrzyszanie próbowali odrobić stratę. Nieźle spisywali się zwłaszcza Bartłomiej Ratajczak i Marcin Wróbel. Górnik Trans.eu zdołał nawet wygrać trzecią kwartę 25:20, ale zabrakło argumentów. Enea Astoria w ostatniej odsłonie utrzymała wysoką przewagę.

Enea Astoria Bydgoszcz - Górnik Trans.eu Wałbrzych 95:77 (22:7, 28:22, 20:25, 25:23)

Górnik Trans.eu: Wróbel 19, Ratajczak 16, Małecki 11, Kruszczyński 10, Durski 8, Spała 7, Krzywdziński 4, Der 2, Glapiński 0, Jeziorowski 0.