Górnik Trans.eu Wałbrzych lepszy od Ochoty Warszawa (FOTO)

Bartosz Ogrodnik, fot. Dariusz Gdesz
W swym drugim meczu półfinałów Mistrzostw Polski U-20 zawodnicy Górnika Trans.eu wygrali z MKS-em Ochota Warszawa.

Obie ekipy przystępowały do spotkania z wiedzą, iż przegrany tego meczu straci jakiekolwiek szanse na awans do finałów.

Górnicy źle weszli w mecz, rzucając w pierwszej kwarcie zaledwie 8 punktów. Potem było już tylko lepiej. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 29:27 dla warszawian. Później MKS odskoczył na kilka oczek, jednak w samej końcówce biało-niebiescy zdołali udowodnić swoją wyższość, wygrywając 59:55. Bardzo ważnym momentem spotkania był celny rzut za 3 punkty Damiana Durskiego na 20 sekund przed końcem meczu.

W ostatnim meczu Górnik podejmie faworyta całego turnieju, ekipę z Poznania. Spotkanie w niedzielę 14 lutego o godz. 12.30 w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – MKS Ochota Warszawa 59:55 (8:14, 19:15, 13:15, 19:11)
Górnik Trans.eu: Durski 23, Krzymiński 21, Jeziorowski 7, Szmidt 3, Kurzepa 3, Kołaczyński 2.