Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał u siebie 70:63 WKS Śląsk Wrocław, lidera tabeli

Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał u siebie 70:63 WKS Śląsk Wrocław. Był to mecz derbowy w II lidze koszykarzy i pojedynek na szczycie. Lider tabeli z Wrocławia zmierzył się bowiem z zajmującymi drugie miejsce wałbrzyszanami. Śląsk w bieżącym sezonie, aż do starcia w Wałbrzychu, nie poniósł porażki. Górnik Trans.eu ma na koncie dwie przegrane: 64:69 ze Śląskiem we Wrocławiu i niedawno 67:70 na wyjeździe z Sokołem Marbo Międzychód. Ta porażka z Międzychodu decyduje o tym, że ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy nie jest liderem tabeli. Rewanż na drużynie Śląska jednak udał się. Młoda drużyna trenerów: Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały prezentowała się całkiem nieźle i w pierwszej kwarcie niemal cały czas prowadziła. Dopiero w końcówce tej części spotkania gospodarze doprowadzili do stanu 15:15. Wrocławianie dobrze radzili sobie z grą strefą, sporo i celnie rzucali z dystansu. Wydawało się, że znacznie starsi koszykarze z Wałbrzycha mogą z czasem mieć problemy z wytrzymaniem kondycyjnie, trudów tego meczu. Górnik Trans.eu jednak w drugiej i trzeciej kwarcie zaczął budować wyraźną przewagę punktową. W ostatniej części pojedynku wałbrzyszanie prowadzili już 52:35 czy jeszcze 55:44. Wtedy młodzi goście rzucili się do odrabiania strat. Na 2,49 minuty przed końcem meczu ich zawodnik, Mateusz Stawiak, trafił za 2 punkty i doprowadził do remisu 59:59. Zrobiło się trochę nerwowo. Na szczęście gospodarze mają w swoich szeregach m.in. Rafała Glapińskiego i Piotra Niedźwiedzkiego. To oni w końcówce meczu zdobywali punkty na wagę zwycięstwa.
Teraz 28 stycznia koszykarze Górnika Trans.eu będą pauzowali, a 4 lutego o godzinie 17.30 zmierzą się u siebie z zespołem WKK Wrocław.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – WKS Śląsk Wrocław 70:63 (15:15, 17:19, 16:10, 22:28)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 22, Niesobski 17, Glapiński 9, Wróbel 9, Ratajczak 6, Kozak 3, Krówczyński 2, Bochenkiewicz 2, Durski 0.

WKS Śląsk: Jakubiak 19, Musijowski 9, Stawiak 8, Wilczek 8, Wysocki 7, Musiał 5, Dziewa 4, Krakowczyk 3, Żeleźniak 0, Ratajczak 0, Bożenko 0.