Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w drugim meczu w sezonie pokonali we własnej hali 84:55 (19:13, 28:4, 23:23, 18:11) Röben Gimbasket Wrocław.

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w drugim meczu w sezonie pokonali we własnej hali 84:55 (19:13, 28:4, 23:23, 18:11) Röben Gimbasket Wrocław. Drużyna trenera Arkadiusza Chlebdy ma zatem na razie bilans – dwa mecze i dwa, bardzo wysokie, zwycięstwa. Na inaugurację sezonu 2016/2017 II ligi koszykarzy Górnik Trans.eu rozbił bowiem na wyjeździe 97:67 Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Dwoma zwycięstwami sezon zaczęły też: KS Stal Ostrów Wielkopolski i WKS Śląsk Wrocław. Te drużyny będą chyba głównymi, grupowymi, rywalami wałbrzyszan w walce o awans. Bo w to, że Górnik Trans.eu o awans będzie walczył, żaden kibic wałbrzyskiej koszykówki chyba nie wątpi. Zespół trenera Chlebdy, po wzmocnieniu przed sezonem Piotrem Niedźwiedzkim i Michałem Kozakiem, jest jak na II ligę, bardzo mocny. Wałbrzyszanie w spotkaniu z Gimbasketem po pierwszej kwarcie prowadzili 19:13. Kiedy w drugiej kwarcie przycisnęli, to młodzi wrocławianie mogli tylko przyglądać się ich kolejnym, efektownym akcjom, a w połowie spotkania gospodarze prowadzili już 47: 17.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Röben Gimbasket Wrocław 84:55 (19:13, 24:8, 23:23, 18:11)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 21, Niesobski 21, Wróbel 16, Kozak 7, Piros 5, Bochenkiewicz 4, Rzeszowski 4, Glapiński 3, Ratajczak 2, Jeziorowski 1, Durski 0.