Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali w Słupsku i są coraz bliżej awansu! Zdjęcia

Górnik Trans.eu wygrał w Słupsku/Łukasz Capar/Polskapress
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali pierwszy mecz w wielkim finale Suzuki I Ligi. Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego pokonali na wyjeździe 79:67 Grupę Sierleccy-Czarni Słupsk

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali pierwszy mecz w wielkim finale Suzuki I Ligi. Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego pokonali na wyjeździe 79:67 Grupę Sierleccy-Czarni Słupsk. Mecz zaczął się co prawda od prowadzenia gospodarzy 13:3, ale później wałbrzyszanie przejęli inicjatywę. Byli wyraźnie lepsi właściwie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, a Damian Cechniak zdominował walkę pod tablicami.

W efekcie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem wałbrzyszan 23:19, a po drugiej odsłonie było już 48:31. Przewaga Górnika Trans.eu sięgała już ponad 20 punktów kiedy w trzeciej kwarcie coś w grze gości zacięło się. Mieli problemy z trafianiem do kosza, a gospodarze odzyskali skuteczność. Wałbrzyszanie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, ale trzecia i czwarta kwarta były już dla nich wyraźnie trudniejsze.

To zapowiada ciężką walkę w drugim meczu, który już w niedzielę 9 maja. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Zatem następny, trzeci pojedynek odbędzie się 15 maja w Wałbrzychu i jeśli zajdzie potrzeba to także czwarte spotkanie zostanie rozegrane dzień później w mieście pod Chełmcem. Gdyby wtedy był remis to na decydujący o awansie mecz (22 maja) zespoły przeniosą się do Słupska, bo Grupa Sierleccy–Czarni Słupsk byli liderem po fazie zasadniczej sezonu i mają atut własnego boiska.

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:79 (19:23, 12:25, 21:18, 15:13)

Grupa Sierleccy-Czarni: Śmigielski 17, Słupiński 14, Kordalski 11, Pabian 10, Kurpisz 7, Musiał 5, Kulikowski 3, Pieloch 0, Przyborowski 0.
Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 15, Zywert 12, Bojanowski 11, Cechniak 11, Ochońko 10, Wróbel 8, Malesa 4, Durski 3, Koperski 3, Ratajczak 2.