Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pierwszy mecz w 2018 roku rozegrają w sobotę, 6 stycznia o godzinie 17. Zmierzą się wtedy na swoim boisku z Muszkieterami Nowa Sól. Wałbrzyszanie, którzy są liderami tabeli grupy D II ligi, będą w tym pojedynku zdecydowanymi faworytami. W bieżącym sezonie wygrali już w Muszkieterami na wyjeździe 83:67. Zespół z Nowej Soli plasuje się nisko w ligowej stawce.
Koszykarze Górnika Trans.eu spisują się natomiast w bieżącym sezonie bardzo dobrze. W ostatnim ligowym spotkaniu pokonali na wyjeździe 83:77 KS Kosz Pleszew. Pojedynek rozgrywany w sobotę, tuż przed świętami, zaczął się dobrze dla gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 22:17. Wpływ na taki wynik miała być może kontuzja Marcina Wróbla, jednego z podstawowych zawodników Górnika Trans.eu. Opuścił boisko w pierwszej kwarcie i już na parkiet nie powrócił. Wałbrzyszanie jednak szybko pozbierali się i w połowie spotkania wygrywali 40:36. Utrzymali przewagę, a nawet trochę jej jeszcze dołożyli, do końca spotkania.
Po tym meczu Górnik Trans.eu, z 13 zwycięstwami na koncie, odniesionymi w 15 meczach, jest liderem tabeli. Na drugim i trzecim miejscu plasują się, odpowiednio: Weegree AZS Politechnika Opolska i Exact Systems Śląsk II Wrocław . Te drużyny wygrały dotąd po 11 spotkań.