Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 73:71 Sklep Polski MKK Gniezno

Dariusz Gdesz (zdjęcia z meczu w Wałbrzychu)
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 73:71 zespół o nazwie Sklep Polski MKK Gniezno i awansowali do III rundy play-off II ligi

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 73:71 zespół o nazwie Sklep Polski MKK Gniezno i awansowali do III rundy play-off II ligi. Mecz w Gnieźnie był bowiem drugim starciem tych zespołów w tej fazie rozgrywek, a rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw. Górnik Tran.s natomiast pierwszy mecz, w Wałbrzychu, wygrał 72:70.
Po tak nikłym zwycięstwie wydawało się, że na wyjeździe będzie naszym koszykarzom niezwykle trudno odnieść sukces. Kibice chyba wybaczyliby im ewentualną porażkę w Gnieźnie. Decydujące o awansie spotkanie odbyłoby się wówczas w Wałbrzychu. Nie będzie ono już jednak potrzebne.
Podopieczni trenera Marcina Radomskiego pokazali bowiem olbrzymią wolę walki, charakter i oczywiście spore umiejętności. Było to wszystko potrzebne, bo wyjazdowy mecz ze Sklepem Polskim MKK długo nie układał się po myśli wałbrzyszan.
Gospodarze szybko objęli prowadzenie 5:0. Później co prawda na moment nasi odrobili stratę, ale ostatecznie zespół z Gniezna wygrał pierwszą kwartę 28:20. W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ większej zmianie. Sklep Polski MKK nieźle bronił, trafiał z dystansu i po 20. minutach wygrywał już 47:36.
W trzeciej kwarcie jednak kolejny raz w tym sezonie potwierdziło się, że trener Radomski potrafi w szatni odmienić swoją drużynę. W trzeciej części spotkania bowiem Górnik Trena.eu zaczął grać lepiej. Dobrze radził sobie zwłaszcza Bartłomiej Ratajczak i przed ostatnią odsłoną pojedynku gospodarze wygrywali już tylko 61:56.
To była strata do odrobienia i Górnik Trans.eu wyszedł na prowadzenie, jednak na trochę ponad minutę do końca spotkania zawodnicy z Gniezna doprowadzili do remisu 71:71. Na szczęście później dwa rzuty wolne skutecznie wykonał młody Damian Durski, a gospodarze nie zdołali już trafić do kosza.

Sklep Polski MKK Gniezno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 71:73 (28:20, 19:16, 14:20, 10:17)

Górnik Trans.eu: Ratajczak 16, Durski 15, Glapiński 11, Kruszczyński 10, Spała 9, Krzywdziński 9, Wróbel 3.