Koszykarze Górnika Trans.eu wygrali pierwszy mecz drugiej rundy fazy play-off II ligi. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy pokonali na swoim boisku 73:63 MCKiS Jaworzno.

Koszykarze Górnika Trans.eu wygrali pierwszy mecz drugiej rundy fazy play-off II ligi. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy pokonali na swoim boisku 73:63 MCKiS Jaworzno. Teraz rywalizacja przeniesie się do Jaworzna. Gra się bowiem do dwóch wygranych spotkań i jeśli MCKiS doprowadzi do remisu, to decydujący mecz odbędzie się w Wałbrzychu. Może jednak nie będzie to potrzebne. Wałbrzyszanie mają już jedno zwycięstwo na koncie. O drugie będą jednak musieli mocno się postarać. Pierwszy pojedynek pokazał bowiem, że zespół z Jaworzna nie jest słaby. Grając bez dwóch kontuzjowanych, wysokich zawodników: Daniela Goldammera oraz Michała Matysiaka potrafił stawić opór naszej drużynie. W Jaworznie mogą oni już zagrać.
Pierwszy mecz Górnik Trans.eu co prawda zaczął od wygrania pierwszej kwarty 23:15, ale później już tak łatwo nie było. W drugiej odsłonie obydwa zespoły dopadła strzelecka niemoc jednak wpływ na to miała także lepsza obrona. Goście powstrzymali wałbrzyszan i druga kwarta zakończyła się remisem 9:9. W połowie spotkania Górnik Trans.eu prowadził zatem 32:24. Trzecia cześć pojedynku należała natomiast do gości, którzy przez moment wyszli nawet na prowadzenie. Ostatecznie wygrali trzecią kwartę 23:17 i przed ostatnią odsłoną było już tylko 49:47 dla Górnika. Na szczęście ekipa trenera Chlebdy pozbierała się, wywalczyła bezpieczną przewagę, a szkoleniowiec w końcówce mógł nawet wpuścić na parkiet rezerwowych.
Teraz wystarczy żeby Górnik Trans.eu wygrał w Jaworznie choćby jednym punktem i będzie już w trzeciej rundzie play-off. Mecz odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia o godz. 18.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – MCKiS Jaworzno 73:63 (23:15, 9:9, 17:23, 24:16)
Górnik Trans.eu: Piros 19, Wróbel 15, Bochenkiewicz 11, Krzymiński 6, Glapiński 6, Niesobski 4, Rzeszowski 4, Ratajczak 4, Obarek 2, Durski 1, Jeziorowski 1, Ciuruś 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani