Młoda pływaczka MAL WOPR wygrała Ligę Województwa Pomorskiego. Pierwsza w kategorii zawodniczek 10-letnich

Radosław Konczyński
Michalina Kumkowska
Michalina Kumkowska MAL WOPR
Michalina Kumkowska z MAL WOPR została najlepszą pływaczką Pomorza w roczniku 2014. Dziesięciolatka z Malborka wygrała Ligę Województwa Pomorskiego w swojej kategorii wiekowej.

Michalina najlepsza na Pomorzu. Wygrała ligę z dużą przewagą

W niedzielę (28 kwietnia) na basenie w Chojnicach odbyła się druga runda Ligi Województwa Pomorskiego w pływaniu. Wszystkie dziesięciolatki startowały w dwóch obowiązkowych konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym. Michalina Kumkowska z MAL WOPR była druga na krótszym dystansie, ale w kolejnym starcie okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając złoto w czasie nowego rekordu życiowego 1.29,23 minuty.

W podsumowaniu ligi Michalina została najlepszą dziesięciolatką naszego województwa w gronie 74 zawodniczek. W dwóch najwyżej punktowanych startach z obu rund uzyskała 517 pkt FINA. Kolejna pływaczka osiągnęła pułap 390 pkt, a trzecia w zestawieniu 370 pkt – informuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Dodatkowo Sekcja Pływacka MAL WOPR dzięki trzem złotym i jednemu srebrnego medalowi Michaliny zajęła 3 miejsce w klasyfikacji medalowej w gronie 12 klubów.

- To pierwszy tak poważny sukces Michaliny, która dopiero od stycznia rywalizuje w zawodach jako pływaczka licencjonowana. W pływaniu licencje zawodnicze otrzymują pływacy od 10 roku życia. Sukces jest pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Gratulujemy serdecznie Michalinie oraz jej rodzicom, którzy zawsze kibicują i dopingują córkę – podsumowuje Iwona Ciecholewska.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!