Młodzicy dźwigali ciężary

OSiR Wałbrzych
Dziewczęta z Wałbrzycha spisały się lepiej od chłopców.

W Wałbrzychu rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Podnoszeniu Ciężarów. W imprezie wystartowało aż 160 zawodniczek i zawodników z całego regionu. Z silną konkurencja nie najlepiej poradzili sobie gospodarze – młodzi ciężarowcy Zagłębia Wałbrzych. Tylko jeden z nich, Kamil Januczewski, stanął na podium. Zawodnik zajął drugie miejsce w kategorii 85. kg. Na 4 pozycji zakończyli rywalizację: w kat. 62. kg. Jakub Mikołajczak, w kat 85. kg. Michał Radoła i w kat. +85. kg. Mateusz Krawczyk . W kat. 77. kg Dominik Wilk był ostatecznie 5. Lepiej spisały się dziewczęta z Zagłębia. w poszczególnych kategoriach zajęły miejsca na podium:
w kat. 48. kg. Kornelia Misiukiewicz zajęła 2 a Amanda Urbańska 3 miejsce, w kat. 58. kg. Aldona Boruta zajęła 3 miejsce i taki sam wynik zanotowała Aleksandra Śliwka w kat. +69 kg. W zawodach dominowali zawodnicy z Opola, Wierzbna, Strzelina i Wrocławia.