Motocrossowcy na podium

Kolejne sukcesy WSM Chełmiec z Wałbrzycha

Nie tylko mali żużlowcy z Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Chełmiec odnoszą sukcesy. Rycerzyki należą do czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej, ale przykład z nich biorą też motocrossowcy z wałbrzyskiego klubu. Ostatnio spisali się bardzo dobrze w rozgrywanych niedaleko Złotoryi rundach Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej i Pucharu Polski. Na torze motocrossowym w Nowym Kościele, w mistrzostwach strefy walczyli z rywalami należącymi do krajowej czołówki. W klasie Młodzik 10 – 15 lat na motocyklach do 85 cm3 drugie miejsce zajął Krystian Szostak jadący na motocyklu Yamaha. Trzeci był Kacper Borkowski dosiadający Hondy. Także dwa miejsca na podium przypadły wałbrzyszanom w klasie Junior 14 – 19 lat do 250 cm3. Po półtorej godziny ścigania w słońcu i kurzu na drugiej pozycji uplasował się Sebastian Krawczyk na motocyklu Yamaha, a trzeci był lider klasyfikacji generalnej, Bartek Szutowski na Hondzie. W Rundzie Pucharu Polski drugie miejsce wywalczył Sebastian Krawczyk, dla którego był to debiut w klasie Junior tych zawodów.