Piłka nożna: Górnik PWSZ Wałbrzych - Oderka Opole 4:3

PG; Fot. Dariusz Gdesz
Wałbrzyszanie wygrali sparing dzięki bramce zdobytej w ostatniej minucie przez Adriana Moszyka.

Piłkarze drugoligowego Górnika PWSZ Wałbrzych wygrali 4:3 mecz sparingowy z zespołem Oderki Opole. Spotkanie rozgrywane na sztucznym boisku w Świdnicy było wyrównane, bo zajmująca czwarte miejsce w tabeli III ligi opolsko - śląskiej Oderka stawiła wyżej notowanemu rywalowi zacięty opór. Co prawda pojedynek zaczął się od bramki strzelonej w pierwszej minucie przez Marcina Morawskiego, ale przed przerwą zespół z Opola wyrównał na 1:1.

Po zmianie stron, w 55.min. na 2:1 dla wałbrzyszan podwyższył Morawski, a w 72. min. po trafieniu Grzegorza Michalak było już 3:1. Po chwili jednak drugiego gola dla opolan strzelił Krzysztof Meryk, a w 77. min. na 3:3 wyrównał Adam Setla. Bramkę dającą Górnikowi PWSZ zwycięstwo zdobył dopiero w 90 minucie Adrian Moszyk. Uderzana przez niego wtedy głową piłka trafiła w słupek, ale po chwili nogą skierował ją do siatki.

Górnik PWSZ Wałbrzych - Oderka Opole 4:3 (1:1)

Bramki: Górnik PWSZ - Morawski (1, 55), G. Michalak (72), Moszyk (90), Oderka - Deja (44), Meryk (74), Setla (77)

Górnik PWSZ: Jaroszewski, Staszewski, Zawadzki, Wepa, Łaski, G. Michalak, Morawski, Tobiasz, Zinke, Rytko, Duś oraz: Kłak, Moszyk, Fojna, Sawicki

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio