Piłka nożna, III liga: Kolejne zwycięstwo Górnika

W ostatniej kolejce lider z Wałbrzycha, Górnik PWSZ pokonał u siebie 3:1 zajmującą do tej pory drugie miejsce w tabeli, drużynę Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie i powiększył przewagę nad tym rywalem do czterech punktów (a ma jeszcze jeden zaległy mecz).

Teraz wałbrzyszanie mają jeden punkt przewagi nad Polonią Trzebnica, która zajęła miejsce Motobi po tym jak w ostatnim spotkaniu pokonała na wyjeździe 1:0 innego trzecioligowca z naszego terenu - Orła Ząbkowice Śląskie. Właśnie z Polonią spotka się teraz Górnik PWSZ w swoim najbliższym spotkaniu, w środę, 2 czerwca (drużyny zagrają w Oleśnicy). Mecz nie będzie łatwy, ale podopieczni trenera Roberta Bubnowicza w spotkaniu z Motobi zasygnalizowali, że są w dobrej dyspozycji. Zaczęli ten stojący na bardzo dobrym poziomie pojedynek od objęcia prowadzenia już w pierwszej minucie. Adrian Moszyk wykorzystał wtedy świetne podanie od Pawła Tobiasza i pokonał bramkarza gości. Przewaga Górnika trwała, ale w 31. minucie Adam Mostowski strzałem głową , po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał na 1:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron bramki strzelali już tylko wałbrzyszanie. W 59. minucie bramkarza gości pokonał Jan Rytko, a w 89 minucie Dominik Janik. Polonia/Sparta Swidnica zremisowała na wyjeździe 0:0 z Ilanką Rzepin.