Puchar Prezesa dla Cuprum

PG; Fot. Dariusz Gdesz
Victoria PWSZ Wałbrzych uległa w finale turnieju, pierwszoligowcom z Lubina.

Przygotowujący się do sezonu siatkarze drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych zagrali w finale towarzyskiego turnieju o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria".W decydującej rozgrywce zawodów odbywających się w hali wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzyli się z pierwszoligowym zespołem Cuprum Lubin. Przegrali 1:2. Wynik jest nietypowy, bo w każdym spotkaniu turnieju rozgrywano trzy sety. W zawodach walczyły cztery ekipy. Oprócz wałbrzyszan i drużyny z Lubina, także drugoligowe, AZS Zielona Góra i AZS Opole. Najpierw wałbrzyszanie zmierzyli się z akademikami z Zielonej Góry, a AZS Opole z Cuprum. Zwycięzcy tych pojedynków mieli walczyć w finale, a przegrani o trzecie miejsce. Victoria PWSZ nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem zielonogórzan i rozbiła rywali w setach 25:18 , 25:21 i 25:19. Zespół trenera, Janusza Ignaczaka dobrze bronił, skutecznie atakował, nieźle blokował i znakomicie rozpoczął też pojedynek z pierwszoligowcem. W pierwszej partii pokonał Cuprum 25:21. Drugi set był bardzo zacięty, ale od stanu 15:15 prowadzenie objęli goście i pomimo, że w końcówce prowadzili tylko 24:23 to jednak po chwili zdobyli decydujący punkt i było 1:1 w setach. W trzeciej partii, przy prowadzeniu Cuprum 17:14 na zagrywce stanął ich zawodnik z doświadczeniem z Plus Lidze, Michał Żuk i znakomitymi serwami doprowadził do stanu 22:14. Victoria nie odrobiła już straty. Przegrała 15:25 i puchar trafił w ręce gości z Lubina.

Victoria PWSZ: Tomiałowicz, Leński, Gajek, Jurczyński, Nowakowski, Gądek, Wierzbicki, Debel, Radojewski, Broj, Zieliński, Kurzawiński, Ostapiuk, Olszewski.

Victoria PWSZ – AZS Zielona Góra 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)
Cuprum Lubin – AZS Opole 3:0 (25:16, 25:21, 25:17)