Ten policjant z Wałbrzycha to prawdziwy twardziel! Pokonał 226 km triathlonowej trasy Ironmana [ZDJĘCIA]

ADA
Mariusz Leś, policjant z Wałbrzycha pokonał 226-kilometrową triathlonową trasę Ironmana użyczone
Sukces policjanta z Wałbrzycha. Mariusz Leś to prawdziwy twardziel. Pokonał 226-kilometrową triathlonową trasę Ironmana. Takie zawody są w stanie ukończyć jedynie najwytrwalsi sportowcy.

O sukcesie policjanta z Wałbrzycha poinformował Marin Świeży z KMP w Wałbrzycha. St. asp. Mariusz Leś wziął udział w zawodach w Malborku, które odbyły się w niedzielę. Przez cały dzień zmagał się z trudnościami na trasie triathlonu na dystansie Ironmana.

- Nasz funkcjonariusz pokonał łącznie 226 kilometrów w czasie 12 godzin 31 minut i 47 sekund - informuje Świeży.

Jak dodaje, do zawodów na dystansie Ironmana zgłosiło się ponad 250 zawodników. Rywalizację rozpoczęto w niedzielę o godzinie 6:00. Zawodnicy najpierw musieli pokonać 3800 metrów w pływaniu po rzece Nogat. Później przejechali na rowerze 180 km na tresie Malbork – Kościeleczki – Tralewo – Lichnowy – Lisewo Malborskie i ostatecznie rywalizowali na dystansie ponad 42 km w bieganiu. Biegli na trasie prowadzącej m.in. innymi po terenie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Najlepszy zawodnik finiszował już po 8 godzinach i 15 minutach!

- Na wszystkich sklasyfikowanych na dystansie Ironmana zawodników asp. szt. Mariusz Leś uplasował się na 161 miejscu z czasem 12:45:39, a w kategorii M-40 był 40. Dystans 3800 metrów przepłynął w czasie 1:26:25, 180 kilometrów przejechał na rowerze w czasie 6:03:53, by ostatecznie przebiec dystans maratonu w czasie 4:40:49. Limit czasowy wynosił 16 godzin - mówi Świeży. I dodaje, że był to pierwszy start policjanta na tak długim dystansie.

Na co dzień wałbrzyski policjant jest również trenerem w Głuszyckim Klubie Karate Kyokushinkai.