Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tragedia na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Zginęła 73-letnia kobieta. Na miejscu pracują służby

red.
Tragedia na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Nie żyje kobieta
Tragedia na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Nie żyje kobieta
Tragedia na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Dzisiaj , 14.06 po godz. 8.00, 73-letnia kobieta wypadła lub wyskoczyła z okna 10 piętrowego budynku. Zginęła na miejscu. Na ul. Fortecznej pracują strażacy, policjanci i Zespół Ratownictwa Medycznego. Poniżej podajemy informacje, gdzie szukać pomocy, jeśli znajdziemy się w kryzysie psychicznym czy emocjonalnym. To także wskazówki dla bliskich osób, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Tragedia na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Zginęła kobieta

73-letnia wałbrzyszanka spadła na daszek nad bramą wejściową do budynku przy ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Wypadła bądź wyskoczyła z okna 10-piętrowego budynku. Choć wstępnie ustalono, że najprawdopodobniej była to jednak udana próba samobójcza. Kobieta miała już wcześniej o tym wspominać. Na miejscu tragedii pracują policjanci, załoga Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu i straż pożarna.

- Nasze działania będą polegały na ściągnięciu zwłok kobiety z daszku znajdującego się nad wejściem do budynku - mówią strażacy.

Polacy nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, kiedy mają kłopoty psychiczne

"Ponad połowa Polaków nie wie, jak rozmawiać z bliskimi, którzy zmagają się z problemami psychicznymi, ale nadal wielu osobom sprawia to trudność – wynika z danych pochodzących z Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna. O konkretnych problemach, spowodowanych przez chorobę, rozwód czy opiekę nad osobą z niepełnosprawnością, potrafi mówić jeszcze mniej osób" - wynika z badań.

Jak wynika z badań, ludzie w trudnych życiowo momentach, bardzo często nie wiedzą, gdzie i jak szukać pomocy. Są zagubieni, towarzyszy im poczucie rezygnacji i zwątpienia.

"Jedynie połowa badanych z Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna „wie, jak uzyskać pomoc specjalisty z zakresu psychiatrii i psychologii” - wskazują eksperci z Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego".

Możesz szukać pomocy u specjalistów i pod bezpłatnymi telefonami zaufania

Każdy, kto znajdzie się w kryzysie psychicznym, może prosić o pomoc psychologiczną albo farmakologiczną u psychologa lub psychiatry w placówkach publicznych i prywatnych. Bezpłatne wsparcie zapewniają m.in. Centra Zdrowia Psychicznego (CZP). Aby otrzymać pomoc wystarczy pójść do jednego z punktów koordynacyjno-zgłoszeniowych CZP. W pilnych sytuacjach leczenie zaczyna się w ciągu 72 godzin od pierwszej wizyty. Mapę Centrów Zdrowia Psychicznego można znaleźć na stronie czp.org.pl/ zakładka „Pomoc”.

Pomocy natychmiast można też szukać pod bezpłatnymi numerami telefonów zaufania, gdzie można porozmawiać anonimowo z fachowcami, którzy pomogą i doradzą. Należy pamiętać, że choć może nam się wydawać, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia, to jednak wcale nie musi tak być, trzeba poprosić o pomoc i wsparcie.

Numery telefonów zaufania

  • Całodobowa linia wsparcia z chatem i telefonem 800 70 2222 (dyżurują psychologowie)
  • Specjalny telefon dla dzieci i młodzieży 116111 (czynny w godzinach: 12-20)
  • Telefon dla dorosłych 116 123 (czynne w godzinach: 14-22, pon-niedz, oprócz świąt).
  • Całodobowy telefon zaufania 815 346 060

Zobacz też

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto