Wałbrzych: Wyjątkowe wsparcie dla uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski
W ramach wsparcia dla uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju, przebywający w nim kuracjusze będą mogli skorzystać z pakietu ulg dotyczących wstępu do największych atrakcji Wałbrzycha Dariusz Gdesz
To nie żart primaaprilisowy. Od 1 kwietnia do końca czerwca, kuracjusze goszczący w Szczawnie-Zdroju będą mieli wstęp do największych atrakcji Wałbrzycha za symboliczną opłatę.

Akcja promocyjna zorganizowana przez władze Wałbrzycha i podległe im instytucje, jest formą wsparcia dla Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, które boryka się z problemami po utracie w pożarze Zakładu Przyrodoleczniczego.

Szokujący obraz zniszczeń Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju po pożarze

– Bardzo nam zależy, by uzdrowisko podniosło się szybko po tragedii i działało – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. – Z tej tragedii wszyscy wyjdziemy mocniejsi, a elementem dodatkowym, na który uzdrowisko może liczyć jest przygotowany przez nas pakiet promocyjny. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji kuracjusze rozpropagują, że uzdrowisko działa i zachęca innych do korzystania z jego usług.

Przygotowany pakiet ma formę kuponów, które kuracjusze będą otrzymywali w recepcjach uzdrowiska. Kupony będą zawierały pakiet biletów upoważniających do wstępu za symboliczną złotówkę na: basen w Aqua-Zdroju, do Muzeum Porcelany, zamku Książ, Palmiarni oraz Teatru Lalki i Aktora. Jeśli natomiast będą chcieli zwiedzić Starą Kopalnię, zapłacą za bilet 10 zł. To cena biletu ulgowego, który przysługuje emerytowanym górnikom. Z danych szacunkowych gminy Wałbrzych wynika, że wykorzystanie przez kuracjuszy całego pakietu biletów promocyjnych powinno zamknąć się w kwocie około 50 tys. zł. W miarę możliwości w pomoc uzdrowisku zaangażowały się również samorządy Szczawna-Zdroju i Jedliny-Zdroju, gdzie prowadzi ono działalność.

– Nasza solidarność jest oczywista. W 2018 r. musimy złożyć operat szacunkowy, by uzyskać w Ministerstwie Zdrowia koncesję na prowadzenie działalności uzdrowiskowej przez kolejne 10 lat – wyjaśnia Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Jakie są możliwości spłaty mikropożyczki? Ekspert radzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie