Wałbrzych: Zaproszenie do kina Apollo na Dolnośląski Festiwal Kina Kobiet (ZDJĘCIA)

mat. pras.
W piątek (23 listopada), w kinie Apollo wyświetlone zostaną dwa filmy: ,,Boski porządek” i ,,Solidarność według kobiet”. Początek godz. 18. wstęp wolny, po pobraniu wejściówki w kasie kina. materiał prasowy
Festiwal odbywa się z okazji 100-lecia uzyskania przez Polki praw wyborczych. W piątek (23 listopada), w kinie Apollo wyświetlone zostaną dwa filmy: ,,Boski porządek” i ,,Solidarność według kobiet”. Początek godz. 18. wstęp wolny, po pobraniu wejściówki w kasie kina.

W piątek (23 listopada) o godz. 18. w kinie Apollo w Wałbrzychu startuje Dolnośląski Festiwal Kina Kobiet. Z tej okazji wyświetlone zostaną dwa filmy o niezwykłych kobietach: „Boski porządek" i ,„Solidarność według kobiet".
Festiwal organizuje Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet z okazji 100-lecia wywalczenia sobie przez Polki praw wyborczych. Wydarzenia Festiwalu odbędą się w czterech największych miastach Dolnego Śląska: Wałbrzychu (23 listopada), Wrocławiu (1 i 2 grudnia), Jeleniej Górze i Legnicy (7 grudnia).

„Boski porządek” to komedia obyczajowa o tym, jak Szwajcarki, jako ostatnie w Europie, w 1971 roku wywalczyły sobie prawa wyborcze. „Boski porządek” był szwajcarskim kandydatem do Oscara, w kategorii film nieanglojęzyczny. Początek seansu godz. 18. „Solidarność według kobiet” to dokument o polskich opozycjonistkach antykomunistycznych w czasach PRL-u. Początek seansu godz. 21. Pomiędzy filmami odbędzie się dyskusja z udziałem członkiń Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

Festiwalowi towarzyszy wystawa „Niezwykłe Dolnoślązaczki” współorganizowana przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet i Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Jest to mobilna wystawa przedstawiająca 16 wybitnych kobiet związanych z Dolnym Śląskiem, ale działających w różnych epokach i w różnych dziedzinach życia. Wśród nich są m.in. Edyta Stein, św. Jadwiga, Wanda Rutkiewicz, Anna German, czy Freya von Moltke. Wystawa odwiedzi w najbliższych miesiącach wiele dolnośląskich miast i miasteczek.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest bezpłatny. Należy tylko odebrać darmowe wejściówki w kasie kina. Dolnośląski Festiwal Kina Kobiet jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Nowe rozporządzenie w związku z pandemią

Wideo

Dodaj ogłoszenie