MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Tropem Wilczym 2020 Pamięci Żołnierzy Wyklętych [zapisy, miejsca, patronat NaM]

Monika Wróblewska
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym materiały prasowe
Bieg Tropem Wilczym 2020 - Pamięci Żołnierzy Wyklętych wystartuje w niedzielę 1 marca w ponad 370 miastach Polski, poza jej granicami, w USA, Australii, Afryce, w europejskich stolicach i na Kresach. Na różnych trasach i dystansach rywalizować będą ze sobą ci, którzy chcą upamiętnić bohaterów. Sprawdź informacje o zapisach oraz miejsca biegów w swojej okolicy. Ciąg dalszy artykułu poniżej.

Bieg Tropem Wilczym 2020 - Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Będzie to już ósma edycja tego wydarzenia. Tropem Wilczym obiegną dzieci, rodziny, starsi, sportowcy, artyści, żołnierze, dziennikarze... - w sumie w ponad 370 miejscach na świecie. By upamiętnić rok, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty, każdy lokalny organizator wytyczył trasę 1963 m. Ale w wielu miejscowościach zaplanowano również rywalizację na dystansach 4,5,8 i 10 km. Nie zabraknie też tras dla dzieci.

"Tropem Wilczym to nie jest tylko bieg. To nie jest tylko pamięć o naszych dziadkach, wujach, dzielnych kobietach z naszych rodzin. To nie tylko edukacja, nie tylko poczucie dumy z własnych korzeni, często nieznanych nam wcześniej. To nie tylko zmaganie się z trudną historią. To droga, pomysł na życie"

- piszą organizatorzy biegu z Fundacji Wolność i Demokracja.

Nie tylko bieg

VIII edycja biegu będzie miała swój finał 1 marca, ale już teraz projekt aktywnie "pracuje". W ramach Tropem Wilczym młodzież z polskich i polonijnych szkół wyruszyła na poszukiwania bohaterów swojej okolicy, tych co walczyli niezłomnie, tych, co niezłomnie im pomagali. Uczniowie szukali tych bohaterów nie tylko po to, żeby zobaczyć, że Wyklęci to ich sąsiedzi, krewni, bliscy, ale przede wszystkim, żeby podziękować i pomóc.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym

Bieg Tropem Wilczym 2020 Pamięci Żołnierzy Wyklętych [zapisy...

W ramach konkursu Sztafeta Szkół, będącego częścią Tropem Wilczym, organizator biegu - Fundacja Wolność i Demokracja - zaprosił uczniów, aby przygotowywali projekty związane z Żołnierzami Wyklętymi.

Tropem Wilczym - zbiórka krwi

Tradycją Tropem Wilczym staje się też ogólnopolska zbiórka krwi. W zeszłym roku w ramach biegu zebrano jej tyle, że na więcej by nie starczyło miejsca w bankach! W tym roku krew będzie zbierana w całej Polsce dwa razy: z okazji 1 marca i w lecie, kiedy potrzeba jej najbardziej.

"Tropem Wilczym jest po to, aby rozbudzić w nas świadomość tego, że Żołnierze Wyklęci to nie są pomnikowe, anonimowe, podręcznikowe postacie. Ale nasi bliscy, krewni, sąsiedzi, ci, którym pomagały nasze babcie, nasi dziadkowie, że ich historia jest naszą historią"

- podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym 2020

Bieg wystartuje w niedzielę 1 marca w ponad 370 miastach Polski, poza jej granicami, w USA, Australii, Afryce, w europejskich stolicach i na Kresach. Każdy jest zaproszony. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będą:

  • koncerty,
  • rekonstrukcje historyczne,
  • zbiórka krwi,
  • niepowtarzalny nastrój.

Bieg Tropem Wilczym 2020 w Polsce [zapisy, miejsca, adresy]

Do biegu w Warszawie można się zapisać za pośrednictwem strony:tropemwilczym.org. Tu też znajdziecie informacje o biegach w całej Polsce oraz adresy i kontakty do organizatorów.

Historia biegu Tropem Wilczym

W 2011 r. 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W 2013 grupa działaczy społecznych zorganizowała Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Wzięło w nim udział 50 uczestników. Rok później bieg został przeniesiony do Parku Skaryszewskiego w Warszawie, wystartowało 1500 osób. Od 2015 r. wydarzenie ma charakter ogólnopolski.

Wałbrzych: Tropem Wilczym. "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto