Mamy drugą ligę: Arka Nowa Sól - Górnik PWSZ Wałbrzych 0:1! (ZDJĘCIA)

PG
Piłkarze lidera dolnośląsko - lubuskiej grupy III ligi w ostatniej kolejce sezonu pokonali na wyjeździe 1:0 Arkę Nowa Sól i zapewnili sobie awans do II ligi. Wałbrzyszanie w pierwszej części spotkania mieli przewagę, ale grali ostrożnie i brakowało im szczęścia przy strzałach na bramkę rywali. W efekcie do przerwy było 0:0. Po zmianie stron przewaga gości jeszcze rosła tym bardziej, że Arka grała w osłabieniu bo w 66 minucie jeden jej zawodnik dostał czerwona kartkę, a w 86 kolejny. Wreszcie już w doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu Jana Rytki, jeden z obrońców gospodarzy odbił piłkę ręką w polu karnym, a Piotr Przerywacz wykorzystał rzut karny i Górnik PWSZ prowadził 1:0. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

W Nowej Soli odbył się mecz ostatniej kolejki dolnośląsko - lubuskiej grupy III ligi. Lider, Górnik PWSZ Wałbrzych grał w nim z miejscową Arką. Wałbrzyszanie wyszli na boisko w zestawieniu: Jaroszewski, Przerywacz, D. Michalak, Wojtarowicz, Majka, G. Michalak, Wepa, Misan, Zinke, Janik, Moszyk. Trener gospodarzy Wystawił do gry: Łobodę, Smolina, Pojnara, Kamińskiego, Kałużnego, Rozynka, Waltera, Komara, Dyktę, Druciaka, Kumczyka.
RELACJA:
Na stadionie są nie tylko kibice Arki, ale także spora grupa wałbrzyszan. Górnik PWSZ przeprowadził już dwa ataki zakończone niegroźnymi strzałami
6 minuta - rzut wolny dla Górnika PWSZ, ale obrońcy gospodarzy wybijają piłkę
7 minuta - kolejny rzut wolny dla gości - Przerywacz posyła piłkę ponad poprzeczką
11 minuta - rzut wolny dla Arki - Druciak posyła piłkę ponad poprzeczką. Wynik nadal 0:0
19 minuta - Górnik PWSZ ma cały czas przewagę. Z ponad 30 metrów strzelał Wepa, ale bramkarz Arki łatwo obronił to uderzenie
22 minuta - rzut wolny, a po chwili rzut rożny dla Arki. Wałbrzyszanie wybijają piłkę. Wynik nadal 0:0
25 minuta - z dystansu uderza Zinke, ale niecelnie. Wynik nadal 0:0
29 minuta - żółte kartki dla Moszyka i Dykty.
30 minuta - żółta kartka Misan. Wynik nadal 0:0 (na stadion weszła kolejna grupa kibiców z Wałbrzycha. Jest ich już około 150 - 200)
37 minuta - żółta kartka Smolin. Wepa strzela minimalnie ponad bramką. Wynik nadal 0:0
40 minuta - żółta kartka dla Grzegorza Michalaka
41 minuta - rzut wolny dla Arki, ale Jaroszewski łatwo broni
43 minuta - Zinke wrzutka z lewej strony, obrońca Arki wybija piłkę a Misan mocno uderza. Gospodarze jednak udanie interweniują. Wynik 0:0
45 minuta - niecelne uderzenie Wepy z dystansu Górnik
PWSZ remisuje do przerwy w Nowej Soli z Arką 0:0. Wałbrzyszanie graja jak na swoim boisku - mają przewagę i na stadionie jest chyba więcej ich kibiców. Akcje Górnika kończą się jednak przeważnie przed polem karnym gospodarzy, nie udało im się też trafic do bramki Piotra Łobody z kilku rzutów wolnych. Arka gra z kontry.
Przed chwilą sędzia Arkadiusz Grad z Legnicy rozpoczął drugą część spotkania w Nowej Soli. Górnik PWSZ Wałbrzych remisuje z Arką 0:0
52 minuta - Moszyk uderzenie "nożycami" tuż obok bramki gospodarzy. Wynik nadal 0:0
57 minuta - Moszyk strzela głową, ale bramkarz Arki wybija piłkę z linii bramkowej końcami palców. Wynik nadal 0:0
60 minuta - grający w drugiej części spotkania trochę niemrawo Górnik PWSZ "podkręcił' tempo. Mocne uderzenie z rzutu wolnego Grzegorza Michalaka z trudem broni Łoboda. Wynik 0:0
63 minuta - dwie akcje Arki. Najpierw po uderzeniu z wolnego Kamińskiego piłka mija minimalnie bramkę Górnika, a po chwili ponownie po główce jednego z zawodników gospodarzy
65 minuta - zmiana w Górniku - za Janika wszedł Konarski.
66 minuta - druga żółta, a w efekcie czerwona kartka dla Smolina (po faulu na Moszyku) i zawodnik Arki opuszcza boisko. Wynik 0:0
68 minuta - Misan uderza głową minimalnie ponad bramką. Górnik PWSZ "ciśnie", ale wynik nadal 0:0
72 minuta - zmiana w Górniku PWSZ - za Zinke wszedł Rytko. Wynik 0:0
77 minuta - Grający z przewagą jednego zawodnika Górnik ma przewagę, ale nie może strzelić gola. Misan źle trafił w piłkę i ta wyszła w aut obok słupka. Wynik nadal 0:0
84 minuta - żółta kartka dla Przerywacza, za nieprawidłowe zatrzymanie napastnika gospodarzy. W Arce zmiana - za Komara wszedł Kaczmar.Wynik 0:0
86 minuta - Pojnar druga żółta a w efekcie czerwona kartka i Górnik gra z przewag dwóch zawodników. Wynik 0:0
90 minuta - zmiany w Arce - za Kumczyka wszedł Buryn, a za Druciaka - Dewo. Sędzia przedłużył pojedynek o 5 minut.
94 minuta - po dośrodkowaniu Rytki jeden z obrońców Arki odbija piłkę ręką w polu karnym.
95 minuta - GOOOL!!! Rzut karny wykonuje Przerywacz, trafia i jest 1:0 dla Górnika!!!
95 minuta - koniec meczu. Górnik PWSZ Wałbrzych wygrał w Nowej Soli z Arką 1:0 i zapewnił sobie awans do II ligi.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?