Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pisemko Super Dwójka z wałbrzyskiego Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałbrzychu zaczyna nowe życie

Elżbieta Węgrzyn
Część zespołu redakcyjnego "Super Dwójki" z PG nr 2 w Wałbrzychu
Część zespołu redakcyjnego "Super Dwójki" z PG nr 2 w Wałbrzychu Elżbieta Węgrzyn
Dwumiesięcznik "Super Dwójka" to gazetka wałbrzyskiego Publicznego Gimnazjum nr 2 działającego w Gminnym Zespole Szkół przy ul. 11 Listopada. Pisemko przed 2000 r. ukazywało się sporadycznie.

W tym roku gazetka zmieniła się nie do poznania. Opiekunką "Super Dwójki" jest polonistka Anna Gruca-Stelmach. - Mam doświadczenie dziennikarskie i od lat pracuję ze szkolnymi redakcjami - opowiada pani Anna. Młodzi dziennikarze spotykają się raz w tygodniu na zajęciach koła redakcyjnego. Opiekunka sprawdza poprawność językową tekstów, a szkolny informatyk, pani Joanna Obuchowska, składa pismo. Po wydrukowaniu gazeta jest powielana na kserokopiarce. Dwa pierwsze numery "Super Dwójki" wydano w nakładzie 40 egzemplarzy.

Redakcja pisemka liczy 13 gimnazjalistów z klas I-III. Młodzież wybrała swoją naczelną - Monikę Kosiór - i jej zastępców, podzieliła się też zadaniami. - Zawsze chciałam pisać do gazetki. Zbieram od kolegów życzenia i pozdrowienia, które ukazują się jako szkolny koncert życzeń - opowiada Aleksandra Ostrowska z klasy Ib, a Emilia Dyduch, jej koleżanka klasowa, pomaga Oli w redagowaniu życzeń.
Emilię zacięciem dziennikarskim zaraziła jej starsza siostra, która pisała teksty dla szkolnego pisemka. - To rodzinna tradycja - opowiada z uśmiechem gimnazjalistka. Chłopcy przygotowują dla "Super Dwójki" krzyżówki i robią zdjęcia. Gazetka ma niezmienny układ graficzny okładki i stałe rubryki. Pojawiają się w niej treści interesujące gimnazjalistów. Są to nie tylko wiadomości ze szkoły, ale też porady, przepisy i horoskopy. Za quizy i horoskopy odpowiada "wróżka" Paulina Wosak, dłuższe teksty i wywiady robią trzecioklasistki Monika Kosiór, Nikola Jaszczyk, Oliwia Szumowska i Magda Kazimierska. - Na spotkaniach koła powstają nie tylko artykuły. Uczniowie dzięki niemu mają lepsze wyniki z języka polskiego i przełamują nieśmiałość - cieszy się pani Gruca-Stelmach.

Zapraszamy!

Wciąż czekamy na zaproszenia od kolejnych zespołów redakcyjnych ze szkół w naszym regionie.
Jeżeli chcielibyście opowiedzieć o gazetce, która jest wydawana w Waszej szkole, pochwalić się sukcesami i podpowiedzieć innym kolegom, jak stworzyć pisemko, które spodoba się całej szkole, skontaktujcie się z nami.
Czekamy na Wasze telefony (74-843-93-61); mejle ([email protected]). Możecie nas również odwiedzić osobiście w redakcji "Polski-Gazety Wrocławskiej" i "Panoramy Wałbrzyskiej" (Rynek 13 w Wałbrzychu).

Podyskutuj na forum
Czy uważasz, że w każdej szkole uczniowie powinni tworzyć własną gazetkę?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto