Puchar Polski: Rozwój Katowice - Górnik Wałbrzych 5:2 [ZDJĘCIA]!

Artur Szałkowski, ivan / FOTO: Marzena Bugała, Dziennik Zachodni
Rozwój Katowice po dogrywce pokonał 5:2 Górnik Wałbrzych i awansował do 2 rundy Pucharu Polski. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce.

Pierwszą bramkę w meczu strzelili piłkarze Rozwoju II Katowice, którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie spotkania. Górnik wyrównał w 15. minucie. Strzelcem gola dla wałbrzyszan był Kornel Duś. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drużyna Górnika Wałbrzych pojechała do Katowic w rezerwowym składzie. Podstawowi zawodnicy biało-niebieskich, między innymi Marcin Morawski, Marek Wojtarowicz, Jan Rytko oraz Dariusz i Grzegorz Michalakowie są obecnie na akademickich mistrzostwach Europy w futsalu, które są rozgrywane w fińskim Tampere. W Finlandii przebywa również trener Górnika Robert Bubnowicz. Z tego powodu w składzie Górnika na mecz z drugą drużyną Rozwoju Katowice, znalazło się aż sześciu juniorów.

Trenerem wałbrzyszan był w tym meczu Piotr Przerywacz, asystent Roberta Bubnowicza. W 51. minucie meczu piłkarze z Katowic strzelili drugiego gola i ponownie objęli prowadzenie. W 87. minucie piłkarze Górnika wyrównali. Gola dla wałbrzyszan strzelił junior Paweł Matuszak. Mecz zakończył się remisem 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W ósmej minucie dogrywki piłkarze Rozwoju strzelili trzecią bramkę, a trzy minuty później podwyższyli wynik spotkania na 4:2. Złożona głównie z juniorów drużyna Górnika najwyraźniej opadła z sił. Starczyło ich tylko na 90 minut spotkania. W 105. minucie meczu, piłkarze Rozwoju podwyższyli wynik meczu na 5:2. Takim też wynikiem kończy się mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski.

Tym samym Górnik żegna się z tymi rozgrywkami. Obserwatorzy meczu Rozwój II Katowice - Górnik Wałbrzych podkreślają, że wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Młodzi wałbrzyscy piłkarze byli piłkarsko lepsi. Niestety nie podołali trudom meczu i dogrywki pod względem kondycyjnym.

Rozwój II Katowice 5:2 [po dogrywce] Górnik Wałbrzych
1:0 Sebastian Gielza 5'
1:1 Kornel Duś 16'
2:1 Marek Walczak 52'
2:2 Paweł Matuszak 87'
3:2 Maciej Tora 98'
4:2 Sebastian Gielza 102'
5:2 Maciej Tora 105'

Rozwój: Widawski - Mielnik, Gałecki, Lis, Winiarczyk - Sadowski (84. Michalski), Gacki, Rucki (119. Łoboda), Walczak (80. Tora) - Krakowski, Gielza.

Górnik: Jaroszewski - Orzech (68. Łaski), Przerywacz, Wepa, Zawadzki - Sawicki, Fojna, Chajewski, Zinke, Matuszak - Duś (84. Kaszuba).

Żółte kartki: Rucki - Przerywacz, Orzech, Wepa.