Słaby mecz koszykarzy Górnika Trans.eu w Krośnie

Paweł Gołębiowski (zdjęcia z meczu Górnik Trans.eu - Miasto Szkła w Wałbrzychu)

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno. Niestety porażka podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego jest wysoka. Ulegli bowiem gospodarzom 78:94.

Trzeba tylko mieć nadzieję, że był to moment słabości naszego zespołu, a nie efekt głębszego kryzysu. Wielu kibiców Górnika Trans.eu liczy bowiem po cichu na awans ich ulubieńców do Energa Basket Ligi. Dotąd w bieżącym sezonie postawa koszykarzy z Wałbrzycha pozwalała mieć na to nadzieję. Mecz w Krośnie z pewnością lekko ostudził zapał i dał trochę do myślenia. Górnik Trans.eu był po prostu wyraźnie słabszy od ekipy prowadzonej przez Marcina Radomskiego - byłego szkoleniowca wałbrzyszan. W trzech, pierwszych kwartach przewaga Miasta Szkła Krosno nie była zagrożona. Gospodarze po pierwszej części spotkania wygrywali 18:12, po drugiej 46:34, a po 30 minutach było już 66:44. W ostatniej odsłonie goście tylko minimalnie zmniejszyli rozmiary porażki.
Być może następny mecz wałbrzyszan da odpowiedź na pytanie, czy porażka w Krośnie była tylko tzw. wypadkiem przy pracy. To spotkanie w sobotę, 22 lutego o godz. 17 w hali Aqua Zdroju, a rywalem Górnika Trans.eu będzie zespół Weegree AZS Politechnika Opolska.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:78 (18:12, 28:22, 20:10, 28:34)

Górnik Trans.eu: Kamiński 22, Kulka 17, Pieloch 15, Jakóbczyk 11, Durski 7, Podejko 4, Ratajczak 2, Zywert 0, Wróbel 0, Koperski 0.