MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa II Festiwal Wody - Światowy Dzień Wody w Szczawnie-Zdroju. Atrakcje przez cały weekend!

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. przez cały weekend 22 - 24 marca 2024 zaprasza do zabytkowych szczawieńskich obiektów uzdrowiskowych na II Festiwal Wody. W ramach obchodów Światowego Dnia Wody na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Oto zdjęcia z otwarcia wydarzenia i plan na kolejne dni.

Zapraszają do skosztowania szczawieńskich wód leczniczych nie tylko od święta

Od piątkowego poranka do niedzielnego popołudnia Zarząd Uzdrowiska Szczawno – Jedlina S.A. zaprasza mieszkańców, gości oraz kuracjuszy do Pijalni Wód Mineralnych na ulicę Tadeusza Kościuszki 23 w Szczawnie - Zdroju oraz do Sanatorium Dom Zdrojowy, a dokładnie jego Daisy Cafe przy ul. Kolejowej 14. W pierwszym z tych obiektów, w piątkowy poranek odbyło się oficjalne otwarcie II Festiwalu Wód, organizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody.
Wydarzenie otworzyli wspólnie Marcin Lerner, prezes Zarządu Uzdrowiska Szczawno – Jedlina S.A., Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna – Zdroju oraz Rafał Radziszewski, prezes firmy Botanika Lab. Jak zaznaczali gospodarze imprezy, przedstawiciele uzdrowiska, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Światowy Dzień Wody nieprzypadkowo, ale aby z całą mocą przypominać, jak ważna jest woda. A Szczawno-Zdrój, czołowe dolnośląskie uzdrowisko, od wieków słynie z wód wykorzystywanych do leczenia i rehabilitacji.

- W ramach festiwalu przez trzy dni do państwa dyspozycji są stoiska z naszymi wodami, ich degustacje oraz lecznicze zabiegi, a także stoiska producentów z całego regionu - podkreślał Marcin Lerner, prezes Zarządu Uzdrowiska i zachęcał do odwiedzin festiwalowych punktów zarówno prezentujących ofertę szczawieńskiej placówki, jak i partnerów imprezy.

W dniach festiwalu wstęp do dumy Szczawna-Zdroju - Pijalni Wód jest bezpłatny.

Trwa II Festiwal Wody - Światowy Dzień Wody w Szczawnie-Zdroju. Atrakcje przez cały weekend!
Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A.

Z pomysłu uzdrowiskowego Festiwalu Wody zadowolone są władze Szczawna-Zdroju.

- Jako włodarz miasta zaprosiłbym wszystkich, osoby indywidualne i podmioty gospodarcze, które mogą wykorzystać do swoich celów - czy to leczniczych, czy nawet promocyjnych. Zachęcamy do poznawania naszych wód mineralnych, zrozumienia jak ważna jest w naszym życiu woda i do ponawiania naszej pięknej miejscowości - mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna Zdroju.

Podkreślił też, że bardzo pozytywnie odbierany jest powrót uzdrowiska do produkcji wody w szklanych opakowaniach.
Tegoroczny festiwal został wydłużony z jednego dnia do całego weekendu. Współpraca na rzecz propagowania wód leczniczych ważna jest nie tylko dla uzdrowiska, ale też firm, które budując swoją markę bazują na produktach leczniczych, w tym ziołach.

- Woda to podstawowe dobro naturalne, które pozyskiwane jest w tym miejscu od setek lat. Myślę, że jednodniowy Festiwal Wody jest niewystarczające żeby wykorzystać i zrozumieć wszystkich walorów wód, które są tutaj dostępne. - mówi Rafał Radziszewski z firmy Botanika Lab słynącej z fitopreparatów i suplementów diety.

II Festiwal Wody w Uzdrowisku w Szczawno Jedlina trwa! Przypominamy program!

W marcowy weekend 22 - 24 marca 2024 będzie można zwiedzić zabytkowe obiekty Uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju, spróbować tutejszych wód i wziąć udział w wielu zaplanowanych na ten czas atrakcjach.

Przypominamy dwie lokalizacje wydarzeń, obie zabytkowe i niepowtarzalne:

  • Pijalnia Wód Mineralnych - ul. Tadeusza Kościuszki 23 - w dniach imprezy zaprasza w godz. 11:00 - 16:00
  • oraz Sanatorium Dom Zdrojowy, a dokładnie jego Daisy Cafe - ul. Kolejowa 14 - w dniach imprezy w godz. 10:00 - 19:00.

Oto program weekendowych atrakcji festiwalowych

Trwa II Festiwal Wody - Światowy Dzień Wody w Szczawnie-Zdroju. Atrakcje przez cały weekend!
Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A.

Dwie szczawieńskie perełki otworzą swoje podwoje i zachęcą do wspólnej zabawy, wysłuchania ciekawych wykładów, zapoznania się z ofertą leczenia uzdrowiskowego, zakupu niepowtarzalnych produktów, ale nade wszystko spróbowania mineralnych wód.

Otwarcie II Festiwalu Wody

Trwa II Festiwal Wody - Światowy Dzień Wody w Szczawnie-Zdro...

W regionie wałbrzyskim przybywa atrakcji. Oto jedna z nich!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto