ZAPASY KOBIET: Znakomity powrót Wieszczek-Kordus

Złoty medal w rozgrywanych w Trzcielu mistrzostwach Polski seniorek zdobyła zapaśniczka Herosa Czarny Bór, Agnieszka Wieszczek - Kordus.

Brązowa medalistka z igrzysk olimpijskich w Pekinie, powracająca po rocznej przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim nie miała sobie równych. Startująca w kat. 72 kg, mama czteromiesięcznej Gabrysi w pierwszej walce położyła na łopatki Dorotę Danielak (WLKS Siedlce). W półfinale pokonała na punkty Weronikę Maleszkę (Cement Gryf Chełm), a w finale do walki z naszą zapaśniczką nie wyszła inna zawodniczka z Chełma, Anna Wawrzycka i Wieszczek - Kordus mogła cieszyć się ze zdobycia kolejnego tytułu mistrzyni Polski. W Trzcielu na podium stawały także inne Heroski. Srebrny medal zdobyła Julita Omilusik (51 kg), która łatwo awansowała do finału, ale w nimmusiała uznać wyższość Iwony Matkowskiej (Agros Żary).
Brązowy medal zdobyła natomiast w Trzcielu Małgorzata Zonenberg (67 kg), która pokonała Annę Kmiecik (Sobieski Poznań), ale później przegrała z Darią Osocką (Agros Żary) i w pojedynku o medal pokonała przez polożenie na łopatki Patrycję Kłos (Cement Gryf
Chełm).

Wyniki medalistek Herosa
Agnieszka Wieszczek - Kordus - mistrzyni Polski w kategorii wagowej 72 kg. W drodze po złoto pokonała najpierw przez położenie na łopatki Dorotę Danielak z WLKS Siedlce.
Półfinał: Agnieszka Wieszczek-Kordus - Weronika Maleszka (Cement Gryf Chełm) 6:0
Finał: Agnieszka Wieszczek-Kordus wygrała walkowerem z Anną Wawrzycką z Gryfa Chełm.
Julita Omilusik - wicemistrzyni Polski w kat. 51 kg. W drodze do finału pokonała przez połozenie na łopatki Jolantę Tkaczuk i Izabelę Urban z WLKS Siedlce.
Finał: Julita Omilusik - Iwona Matkowska (Agros Żary) 0:3
Brązowy medal kat. 67 kg - Małgorzata Zonenberg
Walki: z Anną Kmiecik (Sobieski Poznań) 4:0, z Darią Osocką (Agros Żary) o:4 o brąz wygrała na łopatki z Patrycja Kłos (Cement Gryf Chełm)

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio