Zawisza Bydgoszcz - Górnik PWSZ Wałbrzych 3:1 (FILM)

ARS
W meczu drugiej kolejki II ligi zachodniej beniaminek z Wałbrzycha przegrał na wyjeździe z faworytem rozgrywek - Zawiszą Bydgoszcz. Bramki dla bydgoszczan strzelili: Warczachowski, Maziarz i Dąbrowski. Honorowego gola dla wałbrzyszan zdobył Grzegorz Michalak.

Składy drużyn:

Zawisza Bygdoszcz: Witan - Stefańczyk, Dąbrowski, Warczachowski, Wasikowski - Maziarz, Galdino, Juszkiewicz - Kanik, Okińczyc, Ślifirczyk, trener Maciej Murawski
Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - D.Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Majka - G.Michalak, Morawski, Wepa, Zinke, Duś - Janik, trener Robert Bubnowicz

Sędzią głównym meczu jest Damian Skórka z Koszalina

1 minuta - Mecz rozpoczynają piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych, ubrani w białe koszulki i niebieskie spodenki. Zawisza w swoich tradycyjnych, niebiesko-czarnych kostiumach
6 minuta - Pierwsza groźna akcja Zawiszy, piłkę dośrodkowaną w pole karne skutecznie piąstkuje Jaroszewski
11 minuta - Kolejny atak piłkarzy z Bydgoszczy na bramkę wałbrzyszan, Okińczyca podaje do Kanika, ale ten nie dochodzi do piłki
13 minuta - Strzał Okińczycy minimalnie mija słupek bramki Jaroszewskiego
15 minuta - Po pierwszym kwadransie przewaga należy do Zawiszy, którego zawodnicy stosują pressing, są częściej przy piłce i stwarzają więcej sytuacji bramkowych
20 minuta - Znów pod bramką Górnika zamieszanie robi duet Kanik-Okińczyca. Pierwszy dośrodkowuje, drugi uderza piłkę z woleja wprost w bramkarza Górnika.
24 minuta - rzut wolny dla Górnika, jednak źle wykonany przez Marcina Morawskiego i nadal na stadionie w Bydgoszczy jest 0:0
26 minuta - inicjatywa w meczu nadal po stronie piłkarzy Zawiszy, wałbrzyszanie sprawiają wrażenie stremowanych i grają niedokładnie
28 minuta - po faulu na Janiku rzut wolny dla Górnika, jego wykonawcą Marcin Morawski, żółta kartka dla Szymona Maziarza z Zawiszy
30 minuta - pierwszy groźny strzał z dystansu wałbrzyszan, piłkę po uderzeniu Grzegorza Michalaka złapał jednak Witan
36 minuta - wałbrzyszanie poczynają sobie coraz śmielej, piłka po uderzeniu Kornela Dusia mija bramkę Zawiszy
38 minuta - Morawski podaje do Dusia, a ten urywa się bydgoskim obrońcom, mija bramkarza Zawiszy i zostaje powalony na ziemię. Karnego nie ma, wcześniej bowiem sędzia liniowy sygnalizował pozycję spaloną wałbrzyszanina. Duś musi jednak skorzystać z pomocy medycznej.
41 minuta - w odpowiedzi groźna kontra bydgoszczan, na szczęście Kanik z kilku metrów strzela ponad bramką Górnika
45 minuta - GOL 1:0 dla Zawiszy Bydgoszcz. Po rzucie rożnym Jaroszewski zbyt krótko piąstkuje piłkę, ta trafia pod nogi stojącego na 12 metrze Tomasza Warczachowskiego, który trafia do siatki
45+1 minuta - GOL 2:0 dla Zawiszy Bydgoszcz. Po indywidualnej akcji Okińczyc mija bramkarza Górnika, zostaje przez niego zahaczony i upada. Sędzia dyktuje rzut karny i pokazuje żółtą kartkę Jaroszewskiemu. Skutecznym egzekutorem jedenastki jest Szymon Maziarz.
45+2 minuta - sędzia kończy pierwszą część spotkania. Zawisza Bydgoszcz - Górnik PWSZ Wałbrzych -:- (2:0)

46 minuta - drugą część meczu rozpoczynają od środka boiska piłkarze Zawiszy. Obie drużyny w takim samym zestawieniu jak w pierwszej połowie
47 minuta - bydgoszczanie po wznowieniu gry rzucają się do ataku
48 minuta - rzut wolny dla Górnika z około 20 metrów po faulu na Morawskim, niestety nie przynosi on zmiany wyniku
50 minuta - żółta kartka dla Pawła Kanika za faul taktyczny na jednym z atakujących piłkarzy Górnika
53 minuta - zawodnicy Zawiszy zadowoleni z wyniku cofnęli się do obrony i liczą na kontrataki, inicjatywę przejęli wałbrzyszanie, niestety nie potrafią wykończyć żadnej z akcji celnym strzałem na bramkę Zawiszy
58 minuta - wyjściem poza pole karne i wybiciem piłki bramkarz Zawiszy ratuje swój zespół przed utratą gola
61 minuta - GOL dla Górnika!!! Po rzucie rożnym wykonanym przez Daniela Zinke, zamieszanie w polu karnym Zawiszy, do piłki dopada Grzegorz Michalak i umieszcza ją w siatce
62 minuta - zmiana w Zawiszy, za strzelca drugiej bramki Szymona Maziarza wchodzi na boisko Marcin Tarnowski
65 minuta - bliski wyrównania Dominik Janik, strzał wałbrzyszanina z 16 metrów z trudem broni bramkarz Zawiszy
67 minuta - w miejsce Grzegorza Michalaka, strzelca bramki dla Górnika, wchodzi na boisko Jan Rytko
69 minuta - kolejna zmiana u wałbrzyszan, za Kornela Dusia wchodzi na plac gry Adrian Moszyk. Trener Robert Bubnowicz wzmacnia siłę ataku Górnika
70 minuta - GOL dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na prowadzenie 3:1 po strzeleniu bramki głową, wyprowadza bydgoszczan Maciej Dąbrowski
74 minuta - żółta kartka dla Stefańczyka. W składzie Górnika zmiana, za Daniela Zinke na boisku pojawia się Paweł Tobiasz
76 minuta - zmiana w Zawiszy, za Ślifirczyka wszedł Paweł Tabaczyński
80 minuta - wynik bez zmian, ataki piłkarzy Górnika umiejętnie rozbijane przez zawodników z Bydgoszczy
83 minuta - przed utratą czwartej bramki chroni wałbrzyszan Jaroszewski, który po strzałach zawodników Zawiszy dwukrotnie świetnie interweniuje
87 minuta - kolejny rzut rożny dla Zawiszy. Stały fragment gry bydgoszczanie rozegrali w podobny sposób jak rzut rożny, po którym padła trzecia bramka. Tym razem jednak wałbrzyska defensywa była czujna
89 minuta - zmiana w Zawiszy, w miejsce Wasikowskiego pojawia się na boisku Patryk Cuper
90 minuta - Morawski strzałem z dystansu próbuje strzelić drugą bramkę dla Górnika, niestety bez efektu. Sędzia doliczył trzy minuty
90+3 minuta - sędzia kończy mecz pomiędzy Zawiszą i Górnikiem, który wygrywają bydgoszczanie 3:1