Górnik PWSZ Wałbrzych - Chojniczanka Chojnice 1:1

Artur Szałkowski
Podziałem punktów zakończył się rozgrywany w Wałbrzychu pojedynek drugiej ligi piłkarskiej. Górnik PWSZ zremisował w nim 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5 minucie meczu po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Morawskiego (piłka odbiła się jeszcze po drodze rykoszetem od jednego z graczy Górnika). Później grający nieźle goście byli częściej w posiadaniu piłki i stworzyli więcej groźnych sytuacji strzeleckich. Jedną z nich w 77 minucie wykorzystał Ziemak.

W Wałbrzychu o g. 15 zaczął się mecz drugiej ligi piłkarskiej, pomiędzy Górnikiem PWSZ, a Chojniczanką Chojnice. Gospodarze wyszli na boisko w składzie: Jaroszewski, Kłak, Wojtarowicz, Majka, Przerywacz, G. Michalak, Morawski, Wepa, Rytko Duś i Janik. Chojniczanka rozpoczęła pojedynek w zestawieniu: Baran, Ziemak, Mikołajczyk, Pestka, Sierant, Jakosz, Fabich, Lenart, Pach, Trojanowski i Rusinek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Już w 5 minucie wałbrzyszanie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Marcina Morawskiego i ten posłał ją do bramki gości (po rykoszecie)
8 minuta - żółta kartka dla Dusia
16 minuta - błąd w obronie Wojtarowicza, ale goście nie wykorzystali okazji
21 minuta - Chojniczanka przeważa, ale to Górnik wyprowadza groźne kontry. Przed chwilą blisko znalezienia się w sytuacji sam na sam był Duś
24 minuta - Morawski składał się do strzału sprzed linii pola karnego, ale jeden z obrońców gości rzucił sie na murawę i zablokował piłkę
26 minuta - Jaroszewski obronił w sytuacji sam na sam z dwoma napastnikami Chojniczanki
27 minuta - Morawski dostał żółtą kartkę
33 minuta - zawodnik gości posyła piłkę obok lewego słupka bramki Jaroszewskiego
36 minuta - akcja gości. Jaroszewski przechwycił dośrodkowanie z lewej strony, wzdłuż linii bramkowej
40 minuta - żółta kartka dla zawodnika gości i rzut wolny dla Górnika, ale obrońcy Chojniczanki wybijają piłkę
43 minuta - rzut wolny dla Chojniczanki. Po uderzeniu z około 40 metrów piłka wędruje wysoko nad bramką Górnika
Po 45 minutach meczu drugiej ligi piłkarskiej, w Wałbrzychu Górnik PWSZ prowadzi z Chojniczanką Chojnice 1:0. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Morawskiego (piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników z Wałbrzycha). Później goście byli częściej w posiadaniu piłki, ale nie zdołali pokonać dobrze broniącego Jaroszewskiego. Kilka okazji na podwyższenie prowadzenia mieli też wyprowadzający groźne kontrataki gospodarze
Zaczęła się już druga połowa meczu w Wałbrzychu. W zesp9ole Górnika PWSZ Majkę zastąpił Protasewicz, a w Chojniczance za Fabicha wszedł Atanackovic
56 minuta - żółta kartka Lenart (Chojniczanka)
60 minuta - na boisku leżał kontuzjowany zawodnik gości - Trojanowski. Interweniowało pogotowie, a zawodnik w opatrunkiem na głowie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Noga.
68 minuta - zmiana w Górniku - za Dusia wszedł Dariusz Michalak
71 minuta - żółta kartka dla Janika
73 minuta - jest 1:1. Do bramki Górnika PWSZ z dystansu trafił Ziemak
76 minuta - Jaroszewski obronił groźny strzał gości
80 minuta - żółta kartka Ziemak
82 minuta - minimalnie niecelnie strzelał Atanackovic
83 minuta - żółta kartka dla Atanackovica
91 minuta - drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną za symulowanie faulu, już w doliczonym czasie gry dostał Lenart