Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Innowacyjna historia" zagościła do szkoły podstawowej nr 37 w Wałbrzychu!

Paweł Gołębiowski
„Innowacyjna historia" zagościła do szkoły w Wałbrzychu
„Innowacyjna historia" zagościła do szkoły w Wałbrzychu „Innowacyjna historia" zagościła do szkoly w Wałbrzychu
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu mieli dzisiaj (2 grudnia) niezwykłą okazję przekonać się, jak nowoczesne technologie mogą pomagać w nauce i odmienić sposób przyswajania wiedzy. Odbył się tam bowiem pokaz dwóch filmów historycznych, zrealizowanych w technologii VR.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu mieli dzisiaj (2 grudnia) niezwykłą okazję przekonać się, jak nowoczesne technologie mogą pomagać w nauce i odmienić sposób przyswajania wiedzy. Odbył się tam bowiem pokaz dwóch filmów historycznych, zrealizowanych w technologii VR (ang. Virtual Reality). Filmy to „Kartka z powstania” oraz „Wiktoria 1920”. Oglądając je w specjalnych goglach, młodzi ludzie mają wrażenie, że są uczestnikami wydarzeń z Powstania Warszawskiego i wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. Technologia VR daje bowiem wrażenie wirtualnej rzeczywistości, nie czujemy się widzami, a aktorami.

– W pokazie uczestniczą uczniowie klas VII i VIII. Muszą spełniać pewne warunki, mieć zgodę rodziców i odpowiedni stan zdrowia, np. nie chorować na epilepsję – mówiła Karolina Pawłowska z Fundacji Arte et Marte.

Fundacja przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki realizuje projekt „Innowacyjna historia – nowoczesne technologie w służbie edukacji”. W ramach przedsięwzięcia w całej Polsce odbywają się projekcje filmów VR. Uczestniczą w nich uczniowie i nauczyciele.

– Miało tych pokazów być 160, a już odbyło się 300. Potrwają do 16 grudnia. Na Dolnym Śląsku byliśmy wcześniej w Ołdrzychowicach Kłodzkich i we Wrocławiu – mówi Karolina Pawłowska.

– Zaproponowaliśmy pokaz w szkole nr 37 w Wałbrzychu i chętnie tu na naszą propozycję przystali – mówi Magdalena Piątek, asystentka Wojciecha Murdzka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Ewa Gratzke, dyrektorka wspomnianej szkoły, przyznaje, że są otwarci na nowoczesne metody nauczania. Uczestniczą np. w programie ministerialnym „Laboratoria Przyszłości”.

– Mamy nawet w związku z tym 25 takich gogli. Korzystamy z nich – podkreśla.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto