Świdnica: Polonia/Sparta liderem III ligi

Dwa remisy i porażka, to bilans naszych trzech trzecioligowców w ostatniej, trzeciej kolejce spotkań. Pomimo przeciętnych wyników nie można powiedzieć, że była ona całkiem nieudana.

Polonia/Sparta Świdnica po remisie 2:2 na własnym boisku z Promieniem Żary „wskoczyła” na fotel lidera, bo swoje pojedynki poprzegrywali najgroźniejsi konkurenci ekipy trenera Macieja Jaworskiego. Świdniczanie, którzy w ubiegłym sezonie trochę zawodzili swoich kibiców, teraz grają naprawdę nieźle i w pojedynku z Promieniem też byli bliscy zwycięstwa. Co prawda do przerwy przegrywali 0:1, ale po zmianie stron wyszli na prowadzenie po trafieniach Krzysztofa Goździejewskiego i Kamila Śmiałowskiego. Niestety w 63. minucie swojego drugiego gola dla gości strzelił Łukasz Czyżyk (przy tej bramce zawodnicy Polonii/Sparty protestowali uważając, że zawodnik Promienia był na pozycji spalonej) był remis 2:2 i pomimo starań gospodarzy ten wynik nie uległ już zmianie. Także remis i jeden punkt wywalczyli w ostatniej serii spotkań piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie. Zremisowali oni w Nowej Soli z Arką 0:0. – To był dobry mecz w naszym wykonaniu, szkoda zmarnowanych sytuacji strzeleckich, ale ważne, że zagraliśmy bezbłędnie w obronie co po dwóch pierwszych meczach ligowych było priorytetem. Przeważaliśmy w meczu a Arka grała z kontry. Przełamaliśmy pewną niemoc i zdobyliśmy punkt chociaż przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać – mówił po spotkaniu Radosław Albrecht, trener Orła. Kibice z Ząbkowic Śląskich nie mogą jednak narzekać bo ich drużyna zdobyła przecież na wyjeździe swój pierwszy punkt w tym sezonie. Pierwsze punkty w trzeciej lidze stracił natomiast beniaminek, Lechia Dzierżoniów. Drużyna z Dzierżoniowa uległa jednak po zaciętej walce 1:2 głównemu kandydatowi do awansu – Chrobremu Głogów. Co ważne Lechia momentami zdecydowanie przeważała. Tak było na początku spotkania, kiedy w 9. minucie Mariusz Paszkowski uderzeniem z 16 metrów dał prowadzenie gospodarzom. Chrobry wyrównał w 25.minucie po strzale Mateusza Machaja, a zwycięskiego gola dla gości zdobył w 80 minucie, wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej, Łukasz Ochmański.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani